Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Bestiarium Maurizia Olivotta povzbudí dětskou fantazii

160523kbe01
Italský vizuální umělec Maurizio Olivotto představí poprvé ve střední Evropě své kolorované grafiky a ilustrace na výstavě Bestiárium v 3+ galerii v areálu Klášterů Český Krumlov. Součástí bude kreativní doprovodný program pro děti
16.05.2023 13:48 | Ladislav Lhota

Fantastický svět, kde ryby dokážou létat, hadi chodit a kočky se podobají lidem, představí 3+ galerie v Klášterech Český Krumlov. Výstava Bestiarium z díla významného italského grafika a ilustrátora Maurizia Olivotta, které dosud nebylo k vidění ve střední Evropě, zaplní od 20. května do 15. října 2023 velkou část výstavních prostor a nabídne unikátní zážitek pro všechny milovníky umění i doprovodný program pro děti. Vernisáž se koná v pátek 19. května od 16 hodin.

ČESKÝ KRUMLOV – Italský vizuální umělec Maurizio Olivotto je dlouholetým profesorem na Akademii výtvarných umění ve Florencii a Maceratě. Unikátní expozice nabídne bezmála stovku kolorovaných grafik a ilustrací, ale i několik autorských knih připomínajících záhadné středověké rukopisy. „Fantastická stvoření v podobě pětinohých příšer, draků a bájných postav vás přenesou za hranice běžných představ a spolu s doprovodným programem pro děti podpoří vaši tvořivost,“ slibuje kurátorka Andrea Chuchlová. Bestiarium doplní v 3+ galerii Sbírku ilustrací pro děti. Koná se za podpory MK ČR a města Český Krumlov, hlavními partnery jsou SUPŠ Sv. Anežky České a firma Larson-Juhl.

Doprovodný program k Bestiariu nepostrádá potenciál dokonale zabavit dětské návštěvníky. Skládá se z cyklu kreativních úkolů a kvízů, přibližuje pohádkové příběhy, zaměstnává mysl a pro nejmenší se stane klíčem do světa fantazie. „Vyzkoušejte si jednoduché grafické techniky, listujte knihou a seznamte se s pohádkovým příběhem, postavte hrad jako z pohádky, vtiskněte svoji tvář do obrázků prostřednictvím mobilní aplikace, vezměte do ruky pastelky a staňte se na chvíli umělcem nebo si celá rodina zahrajte hry, které vám připomenou vystavené ilustrace,“ pobízí Andrea Chuchlová.   

(lho, dos)
Foto archiv 3+galerie


160523kbe02
160523kbe03
160523kbe04
160523kbe05
160523kbe06


Přidej komentář