Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů zahraje v Třeboni

bro01
Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů vystoupí s předvánočním koncertem v třeboňském Divadle J. K. Tyla
05.12.2017 16:29 | Ladislav Lhota

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Třeboni přivítá v pátek 8. prosince Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN), který zde vystoupí s předvánočním koncertem a podpoří náladu adventního času. Doma i ve světě dobře zapsaná folklorní skupina se svými smyčci, cimbálem, klarinety, dalšími lidovými nástroji a také zpěváky zaplní pohodový večer vánočními melodiemi. Koncert bude zároveň veřejnou nahrávkou Českého rozhlasu České Budějovice.

TŘEBOŇ – Svoji první rozhlasovou nahrávku natočil BROLN v únoru roku 1952. Cílem bylo vkusně interpretovat lidovou hudbu – lidové písně a instrumentální díla. Základ tvořily smyčce, cimbály a klarinety, k nimž se podle potřeby přidávaly charakteristické lidové nástroje jako dudy, píšťaly, grumle a další. V současnosti je BROLN u nás i za hranicemi známou folklorní skupinou na profesionální úrovni.

V Třeboni vystoupí BROLN poprvé a představí sólisty Martina Hrbáče, Ludmilu Malhockou, Kamilu Šošovičkovou, Václava Kováříka resp. Michala Marhoula. Předvánoční koncert v Divadle J. K. Tyla začíná 8. prosince v půl osmé večer, vstupné činí 100 a 160 korun, poloviční slevu mají studenti, senioři nad pětašedesát let a držitelé průkazů ZTP. Lístky lze koupit v Turistickém a informačním centru na Masarykově náměstí (rezervace www.itrebon.cz).

(lho)
Foto archiv ČRo Č. Budějovicebro02


Přidej komentář