Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Budějovická Noc divadel se uskuteční na třech scénách

noc01
Studiovou scénu Na půdě pod střechou historické budovy JD v rámci letošní Noci divadel zaplní elektroswing
17.11.2016 00:21 | Ladislav Lhota

Jihočeské divadlo se také letos připojí k celoevropské akci Noc divadel, kterou v České republice koordinuje pražský Divadelní ústav – Institut umění. Akce se koná v sobotu 19. listopadu a v metropoli u soutoku Malše s Vltavou bude připravený program na třech scénách – v DK Metropol, Malém divadle a historické budově JD.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Do kulturního domu Metropol zvou Jihočeši od 17 hodin na premiéru ojedinělé předscény Kouzla a dítě k Ravelově opeře Dítě a kouzla. Jde o výjimečný projekt v režii Veroniky Poldauf Riedlbauchové, který hudbou vykouzlí imaginativní svět a poodhalí mistrovství zvukomalebnosti operního díla Maurice Ravela. Dítě a kouzla uvedla na budějovické pódium v květnu 2016 režijní dvojice SKUTR.

Malé divadlo nabídne od 19 hodin prohlídky divadelních prostor v Hradební ulici. Povedou je členové a zaměstnanci Malého divadla. Od 19:30 bude možné navštívit fotoateliér s pohádkovými kostýmy. Ve 21 hodin uvede Malé divadlo představení Dalskabáty, hříšná ves – úpravu známé pohádkové komedie o hříšném světě na půdorysu tradiční dell´artovské hry s maskami v režii šéfa souboru Petra Haška.

Tančírnu na jevišti velkého sálu historické budovy Jihočeského divadla rozproudí ve 20 hodin v rytmu jazz 'n' blues, swingu a ragtime kapela Black Bottom se členy orchestru JD. Než ve 23 hodin přebere štafetu v elektroswingovém ladění člen činoherního souboru JD Tomáš Havlínek spolu s Williamem Valeriánem a DJem Swing Garden, představí soubor baletu JD na Studiové scéně Na Půdě třicetiminutový work in progress z připravované inscenace Shakespeare & Stravinskij.

V pauzách a mezičasech přečtou členové souboru baletu své oblíbené texty i českou klasiku ve svých rodných jazycích. Vstupné na celý program v historické budově činí 90 korun. Rezervace vstupenek je možná na adrese www.jihoceskedivadlo.cz.

Program Noci divadel 2016:

DK METROPOL

17:00 Dítě a kouzla / Kouzla a dítě / českobudějovická premiéra interaktivní předscény k Ravelově opeře

MALÉ DIVADLO

Komentované prohlídky zákulisí Malého divadla (rezervace na zdenka.peckova@jihoceskedivadlo.cz)

19.00 prohlídka s garderobiérkou Malého divadla Šárkou Pospíchalovou

19.30 prohlídka s technikem a služebně nejstarším zaměstnancem Malého divadla Eduardem Hubeným

20.00 prohlídka s herečkou Malého divadla Denisou Posekanou

19.30 – 21.00 fotoateliér pohádkových kostýmů v garderobě Malého divadla – fotografování v divadelních kostýmech

21.00 Dalskabáty, hříšná ves

HISTORICKÁ BUDOVA JD

divadelní sál, jeviště

20:00 – 22:30 Black Bottom – jazz 'n' blues, swing, ragtime v obsazení Pavel Strnad – zpěv, klávesy, kytara, housle klarinet, flétna, banjo a jiné, Luděk Štěpánek – zpěv, saxofony, Pavel Hoch – kontrabas, Milan Bílek – bicí, Markéta Vejdovcová – zpěv, ukulele

v mezičasech členové souboru baletu JD čtou ve svých rodných jazycích – pořad v původním znění s titulky

studiová scéna Na Půdě

22:30 – 23:00 Shakespeare & Stravinskij – work in progress #1 – účinkuje soubor baletu JD

divadelní sál, jeviště

23:00 – 02:00 DJ Swing Garden – elektroswing v obsazení DJ, housle – Tomáš Havlínek, safoxon – William Valerián

(tzd)
Foto Ján HonzaPřidej komentář