Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Černobílé nic není a přitom je. Kde? V Bechyni

bch01
Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni, které je součástí Alšovy jihočeské galerie, obnovuje provoz po rozsáhlé rekonstrukci a vítá návštěvníky prvními dvěma výstavními projekty
05.08.2021 13:30 | Ladislav Lhota

Vedení Alšovy jihočeské galerie (AJG) zve návštěvníky do zrekonstruovaných prostor Mezinárodního muzea keramiky v Bechyni (Novodvorská ulice), kde se obnovuje tradice stálé expozice. V sobotu 14. srpna se zde uskuteční vernisáž výstav nazvaných Černobílé nic není a přitom je resp. Mimo kruh / Off-centre. První z nich ukáže výběr porcelánu a keramiky ze sbírek AJG, druhá je výstupem z 29. ročníku Mezinárodního sympozia keramiky v Bechyni.

BECHYNĚ – Projektem Černobílé nic není a přitom je zahájí novou etapu zrekonstruované Mezinárodní muzeum keramiky. Tato výstava porcelánu a keramiky ze sbírek AJG ukáže díla zakoupená v minulosti až po nejnovější přírůstky. Výběr předmětů a jejich instalaci propojí princip duality. „Všechny vystavované kousky do jednoho vyzývají k zamyšlení svým zpracováním, použitým materiálem a motivy. Na který konec spektra je lze umístit? Neskončí v pomyslné šedé zóně?“ ptá se kurátorka Tereza Svobodová.

Výstava Mimo kruh /Off-centre předloží výsledky 29. ročníku Mezinárodního sympozia keramiky v Bechyni, jehož tématem se stala keramika jako materiál současného umění. Díla vytvořená půltuctem umělců reflektují aktuální tvůrčí přístupy vycházející z vnitřní logiky materiálu a jeho kulturně historického kontextu. Neobávají se kritičnosti k vlastnímu médiu. Projekt „Rekonstrukce objektu pro Mezinárodní muzeum keramiky, Novodvorská 301, Bechyně,“ podpořily Evropský fond pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu a Ministerstvo pro místní rozvoj.

(lho, tzg)
Foto archiv Alšovy jihočeské galerie


bch02
bch03


Přidej komentář