Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Český Krumlov bez Asiatů se navrací k pohybu a kultuře

kra01
Historické jádro Českého Krumlova bez obvyklého davu Asiatů a dalších turistů ze zahraničí načerpalo od letošního jara nečekaně klidnou a romantickou atmosféru, kterou si převážně domácí nívštěvníci mohou vychutnat ve spojení s nabídkami k pohybu nebo kulturnímu vyžití
23.07.2020 13:00 | Ladislav Lhota

Jihočeské okresní město zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO se během jarního nástupu koronavirové pandemie proměnilo k nepoznání. Unikátní historické jádro na březích Vltavy se bez obvyklého davu Asiatů a dalších zahraničních turistů stalo romantickou oázou klidu. Do nezvykle komorního prostředí se při rozvolňování ochranných opatření zvolna vrací život. Rostoucí počet zejména českých návštěvníků se může věnovat pohybu a využívat pestrou kulturní nabídku.

Č. KRUMLOV – Přes nejistotu příštích dnů ožívá město nabídkou pohybových aktivit či dětských programů, vrací se špičková kultura. V rámci podpory rodinné dovolené na jihu Čech ze strany Jihočeského kraje lze využívat slevové vouchery s třetinovou slevou na ubytování. „Rodinné programy po celé léto nabízí Museum Fotoateliér Seidel nebo Kláštery Český Krumlov, kde připravili několik zajímavých zážitkových aktivit pro rodiny s dětmi. Každý čtvrtek, pátek, sobotu, neděli a o všech svátcích je možné se spolu s dětmi vydat na zábavnou prohlídku města,“ upozornil Miroslav Březina, produktový manažer turistické oblasti Český Krumlov Region.

Není nouze o pohybové aktivity. Historická a kulturní perla, po Praze druhá nejvyhledávanější turistická destinace, nabízí na třech místech v centru říční koupání. Mola a upravené vstupy do vody jsou nově umístěné před zahradním domkem, ateliérem Egona Schieleho, v prostoru bývalé krumlovské plovárny na rozhraní městského parku a parkoviště P3 a na břehu proti Hotelu Růže. Řeku Vltavu přes Český Krumlov také s oblibou sjíždějí vodáci. Nové sportovní vyžití najdou obyvatelé i návštěvníci Českého Krumlova také nedaleko od středu města. V Jelení zahradě vzniklo nové discgolfové hřiště, které je přístupné zdarma všem zájemcům.

Chystá se i posunutý festival

Součástí komplexu opatření, jimiž se vedení města a kraje snaží zmírnit dopady covidové krize, je program koncipovaný směrem k rodinám a tuzemským návštěvníkům. „Vedle dotovaného ubytování a zlevněných vstupenek do objektů patří do nabídky rovněž koncerty Jihočeské filharmonie, která spolu se svými hosty zahraje v průběhu šesti letních večerů v Pivovarských a klášterních zahradách. V Českém Krumlově se spolu s filharmoniky představí zpěvačka Iva Bittová i její kolegové Dan Bárta nebo Ondřej Ruml,“ poznamenal Jaromír Polášek, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR).          

Letošní 34. ročník Festivalu komorní hudby mimořádně zakončí 24. a 25. července Barokní noci na zámku Český Krumlov. Nezůstanou ošizení ani milovníci jiných hudebních žánrů. Do Pivovarských zahrad v létě zavítá Divokej Bill, Chinaski, Wohnout nebo kapela Mirai. Na přelom září a října (18. 9. – 3. 10. 2020) se plánuje třináct koncertů v rámci časově posunutého Mezinárodního hudebního festivalu, jehož 29. ročník zůstane sice ochuzený o vystoupení zahraničních umělců, přesto se milovníci hudby mohou těšit na symfonické orchestry, operní pěvce a přední české instrumentalisty v čele s houslistou Pavlem Šporclem, kytaristou Štěpánem Rakem nebo cellistou Jiřím Bártou.

(lho, tzc)
Foto Český Krumlov Region, JCCR, Museum Fotoateliér Seidel


kra02
kra03
kra04
kra05
kra06


Přidej komentář