Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Český rozhlas odvysílá narozeninový koncert Žalmana Lohonky

ro01
Narozeninový koncert Žalmana Lohonky z letošního března odvysílá Český rozhlas České Budějovice v neděli 17. dubna.
14.04.2016 23:25 | Ladislav Lhota

Populární písničkář Pavel Žalman Lohonka oslavil letos v březnu sedmdesáté narozeniny koncertem v českobudějovickém Metropolu, kam pozval své přátele a fanoušky. Český rozhlas České Budějovice exkluzivně odvysílá v neděli 17. dubna po osmé hodině večerní výběr z tohoto jihočeského vzpomínkového večera.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kdybychom měli určit nejslavnějšího a nejznámějšího jihočeského folkaře uplynulých desetiletí, zcela jistě to bude Pavel Žalman Lohonka, zpěvák, kytarista, autor, stěžejní člen klasické sestavy Minnesengrů a později ústřední postava jeho vlastní formace Žalman a spol.

V Žalmanově muzikantském životě sehrálo důležitou roli také českobudějovické studio Českého rozhlasu, kde společně s kapelou Minnesengři nahrával své písně. Pavel Žalman Lohonka už dlouhou řadu let stojí na scéně jako jeden z pilířů folkového žánru. Nadále zůstává věrný zadumané kráse jihočeské krajiny a také půvabu jihočeských lidových písniček.

Na Žalmanově velkém narozeninovém koncertu v Metropolu letos 23. března postupně zahrály jednotlivé formace kapely Žalman a spol. Přišly s písničkami Kytky stále ještě voní, Mys Horn, Jedenkrát, Dej mi tón, Mezi kameny, Rána v trávě a řadou dalších. Program uváděl písničkář Pepa Štross. Jubileum Žalmana Lohonky připomněl Český rozhlas České Budějovice také v pořadech Světla ramp Jiřího Kasala, Písničkové rozhovory Pavlíny Jíšové a Adély Jonášové, nebo v odpoledním vysílání moderátorky Hany Šoberové.

Posluchači si mohou naladit rozhlasový záznam narozeninového koncertu Pavla Žalmana Lohonky v neděli 17. dubna po osmé hodině večer na frekvencích Českého rozhlasu České Budějovice 106,4 MHz pro jižní Čechy, 103,9 MHz pro Táborsko a 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Koncert lze vyslechnout rovněž webu www.budejovice.rozhlas.cz.

(tim, lho)
Foto archiv ČRoPřidej komentář