Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Český rozhlas přivede folkovou hudbu do Zámecké jízdárny

eu01
Do Českého Krumlova zavítá ve druhé polovině července 38. Euroradion Folk Festival. Vstup je zdarma
07.07.2017 11:28 | Ladislav Lhota

Letos premiérově jako součást Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se v prostorách Zámecké jízdárny od 19. do 22. července uskuteční 38. Euroradio Folk Festival. Více než dvě desítky kapel z různých koutů Evropy a jedna z Jižní Koreje představí, jak lze moderním přístupem aktualizovat pestrou tradiční hudbu. Festival pořádá Český rozhlas za podpory Ministerstva kultury České republiky, Jihočeského kraje a okresního města na řece Vltavě. Vstup je zdarma.

ČESKÝ KRUMLOV – Záznamy koncertů zazní na řadě evropských rozhlasových stanic a zahajovací koncert živě přinese Český rozhlas Vltava. „Máme velkou radost, že se letošní Euroradio Folk Festival uskuteční v Čechách a je pro nás ctí, že jej můžeme organizovat v kulisách kouzelného Českého Krumlova. Festival reflektuje pestrost současné world music a je proto skvělou příležitostí přesvědčit se o tom, že není folk, jako folk,“ láká k návštěvě programová ředitelka Eva Hazdrová Kopecká.

Hudební produkce se budou odehrávat na dvou pódiích v malebných prostorách českokrumlovského zámku. Ve venkovních prostorách Respiria a v interiérech Zámecké jízdárny se představí na sto hudebníků z celého světa. „Posluchači se mohou těšit na různorodé přístupy a zvuky, od akustické klasiky k překvapivým spojením a fúzím. Hudebníci využívají kantely, kobzy, housle, akordeony nebo balalajky a slyšet budou i bicí a elektrické hudební nástroje,“ upozorňuje hudební dramaturg Aleš Opekar.

Na festivalu vystoupí česká kapela Ponk, norští Kjorstad Brothers, španělská skupina La Banda Morisca, rakouští Federspiel, Katarína Máliková ze Slovenska nebo estonské duo Puuluup. Od svého založení v roce 1980 poskytl Euroradio Folk Festival více než dvěma tisícovkám zpěváků a instrumentalistů nebývalou příležitost předvést obrovské množství nově oživené tradiční hudby  a navázat kontakt s ostatními hudebníky. Kompletní program a informace o účinkujících lze vyhledat na rozhlas.cz/folkfestival.

(lho – tzr)
Foto archiv Českého rozhlasu - Maria Frodl, Matej Kmeťeu02
eu03


Přidej komentář