Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Cimbal Classic zahraje pro borovanský Nazaret

cim01
Brněnská skupina Cimbal Classic oslaví čtvrtstoletí existence benefičním koncertem pro Nazaret
05.01.2017 16:58 | Ladislav Lhota

Písně skupiny Cimbal Classic zaznějí v sobotu 7. ledna od 18 hodin v třeboňském Divadle J. K. Tyla při Tříkrálovém benefičním koncertu pro borovanský Nazaret, který pomáhá handicapovaným lidem. Cimbal Classic je brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových, které mohou lidé znát i jako houslistku a cimbalistu skupiny Javory sourozenců Ulrychových.

BOROVANY / TŘEBOŇ – Cimbal Classic patří mezi nejosobitější uskupení české folkové a alternativní scény. Hraje muziku ovlivněnou folkem, folklórem, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto menšinových žánrů. Letos si skupina připomene čtvrtstoletí své existence. První veřejné vystoupení měla před pětadvaceti léty právě v Třeboni.

Výročí zde oslaví výběrem posluchačsky nejúspěšnějších písní, které se nastřádaly na deseti profilových, žánrově rozličných albech, ale i vánočními písněmi z CD Betlém a Vánoce v Rožnově. Výtěžek z koncertu zdvojnásobí Nadace Divoké husy. Nezisková organizace Nazaret využije peníze na rozšíření sociálně terapeutické dílny. Nabídne klientům s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením více aktivit – vedle práce s keramikou se budou moci věnovat také práci s textilem.

(abi)
Foto z archivu Cimbal Classic
Přidej komentář