Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Cirk LaPutyka ve Vodňanech vystřídají poprockové Hodiny

lap01
Akrobaté z pražského Cirku La Putyka vystřihnou open air show na parkovišti ve Vodňanech
07.07.2021 13:37 | Ladislav Lhota

Akrobaté z pražského Cirku La Putyka, kteří profesionálně provozují divadelní žánr označovaný jako „nový cirkus“, se představí v open air show pod vodňanským nebem v neděli 11. července od 18 hodin a ukážou publiku svoji předposlední inscenaci nazvanou Kaleidoscope. Obvyklé šapitó vymění za arénu na parkovišti vedle městského kulturního střediska, kde vytáhnou dechberoucí akrobatické kousky.

VODŇANY – Inscenace Kaleidoscope vznikla během karantény v první vlně covidové pandemie a názorně ukazuje, jak se tradiční divadelní pojetí potkává s moderními způsoby a ostřílení performeři se mísí s mladou cirkusovou krví. Představení se utvářelo v komařické reziDANCE na českém jihu. Finský režisér se kvůli zavřeným hranicím zúčastnil zkoušek pouze virtuálně přes internet. Minulý rok chtěla LaPutyka oslavit desáté výročí obrovským projektem, namísto toho se ocitl soubor v jednom z nejtěžších, ale také nejvíce tvůrčích období své historie.

Do nové inscenace vložili tvůrci všechny své zkušenosti. Nacvičili šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsnou akrobacii a lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Nedělní večer s kulturou ve Vodňanech neskončí Kaleidoscopem. Od 20 hodin navazuje koncert kapely Hodiny s největšími poprockovými hity. Zazní Stmívání, Jízdní řád a další pecky. Novinkou je předprodej vstupenek přes portál Gouout.net.

(lho, luh)
Foto archiv MKS Vodňany


lap02


Přidej komentář