Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Čtvrtý Večer namixuje skladby Chansonetu, Šitavance a Spolektivu

080424vch01
Českobudějovická autorská kapela Chansonet ve složení Michal Bosák (klávesy, zpěv), František Pittner (Kytara, zpěv) a Ivana Ifka Pittnerová (zpěv) zahraje na čtvrtém a závěrečném koncertu jarní série Večerů S v Divadle U Kapličky. Poprvé se představí originální písničkář David Šitavanc, zahrát přijde i domácí kapela Spolektiv
08.04.2024 13:29 | Ladislav Lhota

Čtyřdílná jarní série Večerů S koncerty v Divadle U Kapličky (Husova třída v jihočeské metropoli) dorazí k poslední zastávce v pátek 19. dubna s tradičním začátkem v 19 hodin. Trojici účinkujících vytvoří českobudějovická autorská kapela Chansonet, originální písničkář a kytarista David Šitavanc, jenž si zde odbyde premiéru, a domácí Spolektiv, který představí „stranu B“ z chystaného alba Genesis. Předprodej zajišťuje CBsystem, lístky lze koupit i v prodejně Melodie u Černé věže.

Č. BUDĚJOVICE – Chansonet (Michal Bosák, František Pittner, Ivana Pittnerová) vznikl transformací ze skupiny PFBM (Písňová federace budějckých muzikantů) roku 2015 a žánrově se pohybuje v blues, folku, rocku a swingu. Hudba a texty vytvářejí pestrou škálu od tanečně humorných nálad až po melancholicky zadumané. Na kytaru brnkající David Šitavanc v písních vzpomíná na mládí, lásku a lepší svět, do textů vpouští třeba i psy, žáby nebo vzducholodi. Prezentuje se jako whiskomilec, fajfkomilec, ukulelemilec či citroen4CVmilec, oblibuje verbální interakci s publikem. Šestičlenný Spolektiv zahraje skladby Babylonské otázky, Dvě sestry, Mám spoustu bohů a další.

(lho)
Foto archiv Večerů S a Facebook Chansonetu


080424vch02
080424vch03
080424vch04


Přidej komentář