Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Cyrano přivede muzikálové bardy i úplné nováčky

cip01
Nikola Ciprová se zapojí do připravovaného muzikálu Cyrano v roli Lisy, kterou bude alternovat s Pavlínou Ďuriačovou
02.07.2020 10:42 | Ladislav Lhota

Hudební divadlo Ze:Mě (HDZ:M) zveřejnilo obsazení a kompletní realizační tým připravované inscenace původního českého muzikálu Cyrano autorů Vojtěcha Adamčíka a Filipa Šinknera v režii Davida Codyho. Premiéra pilotního projektu nedávno vzniklého divadla se uskuteční v českobudějovickém KD Vltava, kde má HDZ:M svoji domovskou scénu. Datum premiéry je stanovený na 4. února 2021.

Č. BUDĚJOVICE – Tvůrčí tým obsadil do hlavních rolí nejen známé herecké a muzikálové tváře, ale i nováčky tuzemských pódií. „Snažili jsme se v rámci konkurzů vybrat opravdu nejlepší z nejlepších, bez ohledu na zkušenosti s jevištěm,“ říká k procesu obsazování Vojtěch Adamčík, ředitel a producent HDZ:M, zároveň autor hudby k muzikálu Cyrano. „Od první chvíle, kdy jsme se rozhodli stvořit divadlo Ze:Mě, bylo jedním z našich cílů vytvářet příležitosti pro nadané amatéry, studenty konzervatoří a čerstvé absolventy uměleckých škol. Tato skupina umělecké populace se potýká s problémem, jak proniknout na divadelní prkna, neboť fungující instituce vyžadují jevištní praxi,“ vysvětluje.

O hlavní roli se podělí nejen oba představitelé Cyrana z původního nastudování, Radomír Švec a Tomáš Vávra, ale též Lukáš Randák, který se v úloze básníka z Bergeracu poprvé představí českobudějovickému publiku. Ústřední mileneckou dvojici Roxanny a Kristiána de Neuvillette ztvární nové tváře muzikálového divadla – Maria D’Ambrosca, Barbora Táborská, Tomáš Maliniak a Jakub Mauer. V úloze hraběte DeGuiche se kromě Jana Mrkvičky, který si tuto úlohu zopakuje po pěti letech od původního nastudování, objeví též herec Ondřej Veselý, známý především z inscenací Jihočeského divadla, také Divadla pod Palmovkou nebo úspěšných televizních seriálů Vyprávěj a Krejzovi.

Startovač pomůže s kostýmy a scénou

Tým hudebního divadla zároveň 1. července spustil crowdfundingovou kampaň na Startovači, kde žádá všechny příznivce muzikálů o finanční pomoc při realizaci Cyrana. „Se Startovačem máme mnohaleté zkušenosti, v předchozích letech jsme tímto způsobem částečně financovali původní inscenaci Cyrana nebo muzikál Zaslaná pošta, který jsme uváděli v minulém roce. Peníze vybrané přes Startovač půjdou do realizace kostýmů a scény. Samozřejmě jsme pro všechny dárce připravili krásné odměny, které budou mít od nás na památku,“ doplňuje Vojtěch Adamčík.

Cyrano je původní český muzikál inspirovaný francouzskou divadelní hrou Edmonda Rostanda, zároveň druhý muzikálový počin skladatele Vojtěcha Adamčíka a jeho první spolupráci s textařem Filipem Šinknerem. Nesmrtelný příběh lásky, naděje a odhodlání se těší jedinečnému zpracování. Cyrano de Bergerac, obdařený básnickým talentem, ale také zhyzděný velkým nosem, nevěří, že může být milovaný. Chová tajnou lásku ke své sestřenici Roxanně, zahleděné do mladého okouzlujícího kadeta, ale mizerného básníka, Kristiána de Neuvillette. Cyrano se rozhodne pomoci Kristiánovi získat Roxannino srdce tím, že stvoří dokonalého partnera. Muže s duší básníka a tváří anděla.

(lho, tzz)
Foto archiv Hudebního divadla Ze:Mě

CYRANO

OSOBY A OBSAZENÍ:

Cyrano de Bergerac: Lukáš Randák / Radomír Švec / Tomáš Vávra
Roxanna: Maria D’Ambrosca / Barbora Táborská
Kristián de Neuvillette: Tomáš Maliniak / Jakub Mauer
Vévoda DeGuiche: Jan Mrkvička / Ondřej Veselý
Rageneaux: Michal Kopecký / David Zenkl
Lisa: Nikola Ciprová / Pavlína Ďuriačová
Carbon-Castel Jaloux: Jaroslav Parči / Štěpán Piller
Le Bret: David Tomášek
Valvert: Vojtěch Dinga / Vojtěch Řehák
Dueňa: Lenka Kozáková / Věra Pašková
Montfleury / Kněz: Petr Potužník / Filip Šinkner
Pánská company: Viktor Aaron, David Andrlíček, Lukáš Kousal, Michal Málik, Vojtěch Placek, Zdeněk Sklenář, Vít Válek
Dámská company: Radka Bláhová, Michala Brodská, Magdalena Froňková, Aneta Růžičková, Anna Sýkorová, Petra Březina Vacková, Natálie Vyhlídalová, Adéla Wegschmiedová

REALIZAČNÍ TÝM:

Hudba a nové hudební aranžmá: Vojtěch Adamčík
Texty písní a scénář: Filip Šinkner
Režie a dramaturgie: David Cody
Asistentka režie: Vlasta Dlouhá Vorlová
Produkce: Vojtěch Adamčík
Výkonná produkce / Inspice: Diana Petrášková
Hudební nastudování: Jan Bubák
Dirigenti: Vojtěch Adamčík / Jan Bubák
Taneční choreografie: Lucie-Anna Zatloukalová
Asistentka taneční choreografie: Magdalena Froňková
Choreografie šermů: Petr Nůsek
Realizace šermů: Ondřej Havel / Marek Kubát
Kostýmy: Vlasta Dlouhá Vorlová
Scéna: Jakub Baran
Sbormistr: Josef Zaplatílek
Hlasový poradce: David Tomášek
Původní hudební aranžmá: Alena Jelínková
Sound design: Jan Zvánovec
Light design: Petr Neveklovský

ODKAZ NA CROWDFUNDINGOVOU KAMPAŇ NA STARTOVAČI: https://www.startovac.cz/projekty/cyrano-2020/

PRŮVODNÍ VIDEO KE STARTOVAČSKÉ KAMPANI:
https://www.youtube.com/watch?v=9q9z284v6ZsPřidej komentář