Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Cyrano se začne hrát v únoru. Přijdete na konkurz?

cyb01
Tomáš Vávra zůstává v paměti jako Cyrano z prvního nastudování muzikálové incenace, která se dočkala více než čtyř desítek vyprodaných repríz v létech 2016 a 2017
16.06.2020 11:18 | Ladislav Lhota

Jihočeské Hudební divadlo Ze:Mě (HDZ:M) v reakci na komplikace vzniklé při boji s pandemií covid-19 odložilo na příští rok dlouho plánovanou realizaci svého pilotního projektu, kterým je zbrusu nová inscenace muzikálu Cyrano. Zároveň vypsalo konkurz na vedlejší role a také obsazení míst v company tohoto muzikálovém projektu. Inovovaný Cyrano z autorské dílny Vojtěcha Adamčíka a Filipa Šinknera bude mít premiéru 4. února 2021.

Č. BUDĚJOVICE – Odklad premiéry chystané původně na rok 2020 si vynutila omezující opatření proti šíření koronavirové nákazy v uplynulých měsících. „Rozhodli jsme se odložit premiéru, abychom získali jistotu, že už nic nenaruší průběh zkoušení,“ vysvětluje Vojtěch Adamčík, ředitel a producent HDZ:M. „Bohužel, posun tak náročného projektu nese s sebou také odchod některých členů herecko-pěveckého ansámblu. Proto vypisujeme doplňující konkurz na uvolněná místa,“ připomíná k akci, která se uskuteční v Divadle U Kapličky ve čtvrtek 25. června od 13 hodin. Zájemci se mohou hlásit přes e-mail diana@hdzeme.cz nebo na webu www.hdzeme.cz

Účastníci konkurzu si připraví dvě libovolné muzikálové písně v českém jazyce a jeden monolog z obecně známé divadelní tvorby. Režie a dramaturgie nové inscenace Cyrana se ujme David Cody, hudební nastudování bude mít v portfoliu dirigent Jan Bubák, taneční choreografii ponese na bedrech Lucie Anna Zatloukalová za asistence Magdaleny Froňkové. Muzikál Cyrano se během prvního uvedení v létech 2016 a 2017 dočkal více než čtyřiceti vyprodaných repríz a přivezl devět ocenění ze soutěží v Dačicích a Volyni (za hudbu, libreto, režii, kostýmy, nejlepší inscenaci). Novou inscenací hodlá tvůrčí tým vytvořit dramaturgickou úpravu díla pro velká muzikálová jeviště.

Na uvedení inscenace muzikálu Cyrano navážou přípravy původní taneční show choreografek Lucie-Anny Zatloukalové a Magdaleny Froňkové a režisérky Marcely Laurinové. S premiérou se počítá na podzim 2021.

(lho, tzh)
Foto Zdeněk RosenthalerPřidej komentář