Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Den otevřených dveří Jihočeské univerzity bude virtuální

dov01
Zájemci o studium na některé z osmi fakult Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích získají všechny důležité informace během Dne otevřených dveří, který se poprvé v historii uskuteční online
20.01.2021 18:25 | Ladislav Lhota

Jihočeská univerzita v Č. Budějovicích se letos 22. ledna představí v rámci tradičního Dne otevřených dveří poprvé virtuálně. Jednu z nejrozsáhlejších akcí, do níž se zapojuje všech osm fakult, bude Jihočeská univerzita pořádat online vzhledem k omezujícím vládním opatřením. Kompletní program bude přístupný na stránce chcistudovat.cz s desítkami live streamů, virtuálních prohlídek a videochatů se zástupci jednotlivých fakult a kariérního centra. 

Č. BUDĚJOVICE – Uchazeči o studium mohou získat podrobné informace o nabízených studijních oborech a programech jednotlivých fakult, náplni studia, požadavcích pro přijetí, uplatnění absolventů v praxi, možnostech vyjet na stáž do zahraničí a novinkách, které nabízí studentům jednotlivé fakulty. Nová podoba Dne otevřených dveří přes veškerá úskalí spojená s realizací přináší několik výhod. Případní zájemci o studium, kteří ještě nejsou rozhodnuti, jaký studijní program si vyberou, kupříkladu stihnou během dne virtuálně navštívit více prezentací, než při fyzickém přejíždění mezi fakultami.  

Program Dne otevřených dveří Jihočeské univerzity umístili pořadatelé na internetovou stránku chcistudovat.cz. Díky tomu si návštěvníci mohou dopředu vyladit časový harmonogram přednášek a streamů, které se nacházejí v centru jejich zájmu. „Věřím, že Den otevřených dveří navštíví také zájemci, pro něž by za normálních okolností bylo obtížné přicestovat kvůli vzdálenosti nebo z časových důvodů,“ vyjádřil naději Štěpán Kuděj, tiskový mluvčí Jihočeské univerzity.

(lho, tzu)
Foto archiv Jihočeské univerzityPřidej komentář