Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Divadelníci v adventu podávají kulturní svařák

mlz01
Sólista baletu Jihočeského divadla a čerstvý držitel Jihočeské Thálie Zdeněk Mládek právě zkouší inscenaci 3+1, jejíž sledování si diváci v adventním čase mohou dopřát alespoň on line prostřednictvím Ticketportalu
01.12.2020 10:21 | Ladislav Lhota

Jihočeské divadlo přichystalo na dobu adventní zajímavý mix sestavený přispěním všech čtyř souborů – činohry, opery, baletu a Malého divadla. Kulturní svařák se bude podávat on line, ale také v ulicích či náměstích krajské metropole. Virtuálně míří mezi lid Adventní kalendáře (každý den od 1. prosince krátké video od každého souboru). Pět inscenačních novinek se objeví  on line přes Ticketportal a leccos ukáže i sváteční program České televize.

Č. BUDĚJOVICE – Premiéry odložené kvůli nouzovému stavu bude možné sledovat ze záznamu přes Ticketportal. Vstupenky lze zakoupit za 100 korun, sledování jednotlivých inscenací je možné navolit ve stanovených dnech vždy od 19 do 24 hodin. Na programu jsou: 5. 12. Selský baroko (činohra), 12. 12. Polská krev (opera), 19. 12. 3+1 (balet), 26. 12. Rádio Svobodná Bystrouška (taneční divadlo), 31. 12. Café Groll (činohra). Malé divadlo nachystalo pro své menší diváky interaktivní podcasty. První podcast s názvem Robot a drak si příznivci mohli stáhnout v průběhu listopadu, další vánoční příběh Kapr a sněhulák čeká na posluchače 26. prosince.

Náladu a zábavu pod širým nebem zajistí pojízdný Džubox JeDe (Teatromat), který bude hrát a bavit lidi na parkovištích u obchodních center, na náměstích a dalších místech od 3. do 17. prosince. Kdo přijde, tomu divadelníci zahrají. Postačí, když kolemjdoucí vhodí do otvoru v autě minci. Potom se začnou dít věci. Kdo nebude mít štěstí na Džubox JeDe, možná narazí na Ježíška, který má někdy někam spadnout z nebe a hrát a zpívat na terase jedné z budějovických budov. Bude to taková malá oslava Ježíškových narozenin pro náhodné kolemjdoucí.

Rybovka bude (?) v Solnici

Protože současná situace nedovoluje hrát na pódiu v blízkosti diváků, připravuje Jihočeské divadlo od 20. do 22. prosince živý přenos Rybovy mše vánoční z historické budovy Solnice. Návštěvníci sedící v divácké zóně na Piaristickém náměstí uvidí prostřednictvím čtyř televizních kamer nejen dění v Solnici, ale také obrazy spojené s tradičními vánočními obyčeji. Režie a zpracování se ujal šéf opery Jihočeského divadla Tomáš Ondřej Pilař, který pro diváky nachystal atraktivní podívanou. Akce vzniká za podpory statutárního města České Budějovice a v úzké spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí.

Během akce se budou striktně dodržovat aktuální vládní nařízení, týkající se všech proticovidových opatření. „Čekáme na další vývoj. Když to půjde, najdete nás na Piaristickém náměstí. Buď 14. prosince spustíme prodej vstupenek, anebo akci odvoláme. Všechno závisí na aktuální situaci,“ říká k plánování přenosu Rybovy mše vánoční ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek. K dispozici – nejen pro ty, kteří shánějí dárky na poslední chvíli – bude Dárkový poukaz Jihočeského divadla. Od 10. prosince se dá nejenom koupit on line, ale také  uplatnit.

(lho, tzd)
Foto archiv Jihočeského divadla

Adventní kalendář:
https://www.jihoceskedivadlo.cz/cinohra/adventni-kalendar
 
Přidej komentář