Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Divadlo naplní Holky a kluci. Karkulka vrátí úder

bra01
Titulní roli v psychologickém dramatu Holky a kluci ztvárňuje Teresa Branna. Premiéra hry z pera britského autora Dennise Kellyho bude mít premiéru na prknech studiové scény Na Půdě v Jihočeském divadle 25. září
24.09.2020 11:56 | Ladislav Lhota

Na poslední víkend v září chystá Jihočeské divadlo dvě novinky. Komorní scéna Na Půdě v historické divadelní budově přivítá v pátek 25. 9. oblíbenou herečku Teresu Brannu v titulní roli psychologického dramatu Holky a kluci od britského dramatika Dennise Kellyho. Malé divadlo následující den pozve malé i velké diváky na premiéru inscenace Karkulka vrací úder, která odpálí nálož rozmanitých verzí jednoho z nejznámějších pohádkových příběhů.

Č. BUDĚJOVICE – Osobní zpověď mladé ženy v premiérovaném kusu Holky a kluci začíná slovy: „Svého muže jsem potkala ve frontě na letišti.“ V devadesáti minutách diváci nahlédnou do životního příběhu, který na domácí divadelní scénu přenesla režisérská dvojice Kristýna Jankovcová – Adam Svozil. V Jihočeském divadle oba jmenovaní společně debutovali dramatem Téměř dokonalá láska. Nové představení Malého divadla s názvem Karkulka vrací úder nabídne všem známou Karkulku stokrát jinak, než si lidé po generacích předávají v klasické podobě. Janek Lesák s Natálií Preslovou vyšlou pod světla reflektorů čtyři herce a loutky, s nimiž se Karkulka pořádně rozdovádí.

(lho, tzd)
Foto Alexandr Hudeček     


bra02
bra03
bra04
bra05
bra06


Přidej komentář