Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Divadlo Ze:Mě vypisuje konkurz na role v muzikálu Cyrano

kon01
V původní verzi muzikálu Cyrano alternoval v hlavní mužské roli Radomír Švec. Českobudějovický rodák je absolventem brněnské JAMU a úspěšně vystupuje zejména na pražských a brněnských divadelních scénách
28.04.2021 16:12 | Ladislav Lhota

Hudební divadlo Ze:Mě vypisuje 2. doplňující konkurz na hlavní role, vedlejší role a role company do nové inscenace původního českého muzikálu Cyrano z dílny autorské dvojice Vojtěch Adamčík - Filip Šinkner. Konkurz se uskuteční v Divadle U Kapličky v Českých Budějovicích (Husova třída), dnem D bude neděle 9. května od 13.00 hodin. Uchazeči si připraví dvě libovolné muzikálové písně odlišného charakteru v českém jazyce a jeden monolog z obecně známé divadelní tvorby.

Č. BUDĚJOVICE – Přihlašování ke konkurzu se provádí přes e-mail diana@hdzeme.cz. E-mail musí obsahovat: Jméno a příjmení; věk; typ hlasu; role, o kterou se ucházíte (viz propozice); aktuální profilovou fotografii a fotografii postavy; umělecký životopis v PDF v příloze e-mailu. Povinnou píseň ke konkurzu na roli Roxanny obdrží uchazečka ihned po přijetí přihlášky. Uzávěrka přihlášek je 7. května 2021 ve 13.00 hodin.  Zkušenosti s divadlem nejsou podmínkou, Hudební divadlo Ze:Mě hledá nové talenty. Konkurz se skládá z části pěvecko-herecké a taneční. Cvičební úbor s sebou. Hudební podklady k písním s sebou na USB flash disku. Korepetitor není k dispozici.

Pro připuštění ke konkurzu požaduje inscenační tým od uchazečů negativní antigenní test na Covid–19, pouze profesionálně odebraný, nikoliv samotest. Zkoušení nové inscenace se bude konat v následujícím časovém režimu: Od 31. 5. 2021 do 23. 6. 2021 – čtené zkoušky, korepetice, úvodní aranžovací a choreografické zkoušky. Od 15. 8. 2021 do října 2021 – zbytek zkoušení. Říjen 2021 – premiéry. Muzikál bude uváděný od října 2021 v KD Vltava v Českých Budějovicích a později v rámci turné po České republice. V termínu 24. 6. 2021 – 15. 8. 2021 garantují inscenátoři volno pro všechny účinkující. Bližší podrobnosti lze vyhledat na www.hdzeme.cz.

(lho, dzm)
Foto Daniel Veselý

Propozice k muzikálu Cyrano:

Hlavní role:

Roxanna
věk: 18 – 30 let
typ hlasu: soprán
hledáme jednu alternaci

Vedlejší role:

Le Bret, přítel Cyrana + velitel Španělských vojáků
(s částečnou povinností Company)
věk: 18 – 30 let
typ hlasu: tenor / bas
hledáme dvě alternace

Pěvecko-taneční company: 

Company Páni – kadeti
věk: 17 – 30 let
typ hlasu: tenor / bas

Inscenační tým:

Režie a dramaturgie – David Cody
Hudební nastudování – Jan Bubák
Taneční choreografie – Lucie-Anna Zatloukalová
Asistentka choreografie – Magdalena Froňková
Scéna – Jakub Baran
Kostýmy – Vlasta Dlouhá-Vorlová
Sbormistr – Josef Zaplatílek
Šermířské souboje – Petr Nůsek


kon02


Přidej komentář