Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Diváky do hlediště doprovodí Divadelní desatero

spv01
Prvním představením, které Jihočeské divadlo odehraje po koronavirové pauze, bude satirická komedie Společenstvo vlastníků, která měla premiéru v KD Vltava letos 20. února. Kolem stolu v zasedací místnosti usednou také herci Natália Drabiščáková a René Šmotek
28.05.2020 13:09 | Ladislav Lhota

Provoz Jihočeského divadla v krajské metropoli po nelibém koronavirovém intermezzu znovu přivítá návštěvníky v pondělí 8. června, kdy se obnovený program dá do pohybu interaktivními prohlídkami historické budovy (v 10.00 a 14.00 hodin maximálně pro patnáct osob) a představením satirické komedie Společenstvo vlastníků (autor Jiří Havelka, režie Martina Schlegelová, premiéra 20. února 2020), které se uskuteční v KD Vltava od 19.00 hodin. V platnosti zůstanou protipandemická opatření, vstup bude zatím podléhat Divadelnímu desateru.   

Č. BUDĚJOVICE – Nepřetržitě několik desetiletí se červnové aktivity Jihočeského divadla přesouvaly k Otáčivému hledišti v Českém Krumlově. Letos nastává změna. Krumlovskou zámeckou zahradu rozezní nástroje řemeslníků a divadlo se bude hrát pouze na kamenných scénách. Prodej vstupenek se rozběhl naplno již v květnu, přehledný program mohou zájemci nastudovat na webových stránkách JčD nebo přímo v pokladně, která se otevírá denně od pondělí do pátku (10.00 – 17.00 hodin).

Divadelnímu provozu se nevyhnou přetrvávající nouzové podmínky pro shromažďování lidí. Úsměvy diváků zůstanou skryté pod rouškami, jednotlivé scény projdou drobným zmenšením. V rámci červnového hraní zavedlo Jihočeské divadlo opatření chránící zdraví diváků i personálu v souladu s podmínkami Ministerstva zdravotnictví pro provoz divadel. „Mimo jiné jsme snížili počet návštěvníků na představení na všech divadelních scénách v Českých Budějovicích. Taková omezení mají i své výhody – díky rozestupům mezi místy k sezení si mohou naši diváci vychutnat představení téměř jako v divadelní lóži,“ referuje Gabriela Veselá z oddělení marketingu.

(lho)
Foto Alexandr Hudeček

Divadelní koronavirové desatero aneb Podmínky a opatření pro vstup do Jihočeského divadla:

1. Personál, návštěvníci a všichni, kdo se pohybují v prostorách divadla, nosí roušku. Výjimku tvoří pouze herci, ti odehrají představení bez roušky. Volbu roušky necháme na vás, kupovaná či doma šitá, každá je pro divadlo vhodná.
2. Kdo roušku zapomene, toho divadlo nevyžene! Personál divadla je připraven, takže se nestyďte přiznat, že jste roušku zapomněli - my vám rádi poskytneme náhradní.
3. U divadla, za divadlem, před divadlem, všichni můžou stát, ale dvoumetrové odstupy musí dodržovat! Rodinní příslušníci toto přikázání dodržovat nemusí. 
4. V hracím sále, na pokladně, v šatně, na toaletách - tady všude si držte cizí lidi od těla, a to minimálně na 2 metry. Členové rodiny toto nařízení dodržovat nemusí (ale mohou, pokud k tomu mají vlastní důvody).
5. Naše paní uklízečky mají své vlastní desatero přímo z Ministerstva zdravotnictví, takže dezinfekce ploch celého divadla probíhá v souladu s tímto desaterem. 
6. Kdo příznaky COVID 19 má, do divadla nechvátá! Máte teplotu, kašlete a necítíte se dobře? Prosím, zůstaňte doma. Divadlo vám neuteče a my budeme rádi, že neohrozíte ostatní návštěvníky a herce. Divadlo vám to v budoucnu vrátí nesčetněkrát. 
7. Shlukování osob přísně zakázáno, to je v desateru také přikázáno! Dbejte prosím pokynů personálu a do divadla vstupujte až dle jejich pokynů. Při vstupu do divadla si také umyjte ruce dezinfekcí, která vám bude k dispozici.
8. Ve všech prostorách divadla kromě divadelního sálu se zbytečně nezdržujte. Snažíme se vás i nás ochránit a zabránit shlukování osob v divadle přítomných. Z tohoto důvodu bude také uzavřen divadelní bar. Prosíme, aby návštěvníci v divadle nekonzumovali vlastní přinesené potraviny. 
9. Hlavně bezkontaktně! Inscenační programy lze zakoupit POUZE na pokladně JD. 
10. Ve všech sálech hrajeme pouze pro omezený počet diváků. Studiová scéna Na Půdě bude pro max. 35 diváků, sál historické budovy JD pro max. 95 osob, Malé divadlo max. 30 diváků a KD Vltava max. 77 osob. Náš divadelní personál sleduje a kontroluje, aby kapacita nebyla překročena. Vstupenky prodáváme v souladu s doporučením MK, a to po dvou místech vedle sebe. Každé třetí místo necháváme volné, stejně jako každou druhou řadu.

Přijďte, prosíme, do divadla o chvíli dřív než obvykle, abychom dostáli našemu desateru  a představení mohlo začít včas. Moc vám děkujeme, že nám i za těchto podmínek zachováváte přízeň a kupujete si lístky do vašeho Jihočeského divadla.Přidej komentář