Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Do Loutkového divadla v Třeboni zavítá pohybový Bestiář

best01
Pohybové představení Bestiář od své premiéry loni v prosinci cestuje po republice. Nyní se zastaví jihočeské v Třeboni
04.07.2017 13:17 | Ladislav Lhota

Loutkové divadlo na Masarykově náměstí v Třeboni bude v pátek 7. července hostitelem mimořádného pohybového představení Bestiář, které vzniklo s podporou Kredance prostor, Cesta žije, Ministerstva kultury, Nadace Život umělce, Sladovny, DW7 a Divadla na cucky, kde se 14. prosince loňského roku uskutečnila premiéra. Představení je vhodné pro diváky od čtrnácti let, vstupenky se budou prodávat na místě.

TŘEBOŇ – Tvůrce neobvyklé inscenace Bestiář inspirovaly alegorické přeměny skutečných a imaginárních zvířat ze středověkých bestiářů. Skrze živou hudbu, pohybové divadlo, loutkohru a úryvky textů ve španělštině, angličtině a češtině vypráví protagonisté snový příběh – přerušovaný punk-rockovou prudkostí – o lidské bytosti konfrontované se staletou morální krizí.

V malebné Třeboni obklopené Krčínovými rybníky se Bestiář dočká uvedení jakou součást projektu Rezidenti Performing arts jižních Čech, jehož cílem je uvádět představení, která vznikala ve spolupráci se spolkem Kredance v jihočeském regionu. Tento projekt byl podpořený Státním fondem kultury a Jihočeským krajem.

(lho, tzk)


best02
best03


Přidej komentář