Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Druhý Večer U Kapličky? To nebude jen Jen tak tak

121022vuk01
Znovuzrozené (od září 2021) hudební uskupení Jen tak tak se představí spolu s manželským duem 2Jaja a kytaristou Láďou Latkou doprovázeným kapelou A trio v rámci druhého pokračování podzimního cyklu hudebních Večerů S v Divadle U Kapličky
12.10.2022 14:48 | Ladislav Lhota

Druhé pokračování podzimní série Večery S koncerty v Divadle U Kapličky na Husově třídě v krajské metropoli v pátek 21. října od 19 hodin nabídne tentokrát výhradně autorskou tvorbu po stránce hudební i textové. Představí se kapela Jen tak tak, jejíž členové neradi vymezují ostré hranice mezi hudebními styly (nejblíž mají k folku), vystoupí manželská písničkářská dvojice 2Jaja a zahraje také Láďa Latka s kapelou A trio.

Č. BUDĚJOVICE – Hudebníci z kapely Jen tak tak tvoří ve znamení radosti z dobré autorské muziky, kterou zdárně přenášejí na své posluchače. Neradi vymezují hranice mezi hudebními styly, ale pociťují, že jsou nejblíž k folku, který do sebe dokáže natáhnout veliké množství různých žánrů. Frontmanem pětičlenného uskupení je Pavel Jarčevský, patron letošních Večerů U Kapličky. S Pavlem zpívají a hrají Lenka Martinů, Karel Metelec, Luboš Kalvas a nově Kateřina Maříková.

2Jaja je písničkářská dvojice manželů Jany a Pavla Šimkových z Jaroměře, kteří v období covidu natočili autorské album Domohraní. Písně založené na textech píše Pavel, Jana jim dává jemný tunning. Hrají za doprovodu dvou kytar nebo kytary a šestistrunného banja. Název 2Jaja lze vysvětlit nebo přeložit jako dvojice Jana a Já nebo Já a Jana, dvě jaroměřská já, schizofrenní stav prince Bajaji či srbsky dvě vejce.

Láďa Latka zůstává věrný akustické kytaře. Uvolněná atmosféra jeho hudby je už řadu let nosná, byť léta působil v kapelách zcela odlišných žánrů. Na své debutové album Terapie láskou (2016) letos navázal novým albem Po větru. Na Večerech S vystoupí s kapelou A trio, kterou tvoří houslista Tomáš Vávra, bubeník Pavel Mapache Maule a baskytarista Honza Bambas. Vstupenky lze tradičně koupit přes městský CB systém nebo v prodejně Melodie U Černé věže.

(lho, jah)
Foto archiv Jen tak tak, archiv Večerů S


121022vuk02
121022vuk03


Přidej komentář