Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Druhý večer U Kapličky vygraduje s jazzwomenkou

eev01
Eva Emingerová má za sebou bohatou kariéru volejbalové reprezentantky a stále neopouští milovaný sport, zároveň však naplno žije hudbou a coby top jazz vocal zpěvačka pilně koncertuje a vydává alba
08.02.2022 15:39 | Ladislav Lhota

Druhý jarní koncert šestého ročníku multižánrového hudebního cyklu Večery S, který se tradičně koná v českobudějovickém Divadle U Kapličky, nabídne posluchačům v pátek 18. února vystoupení kapely La Vina zplozené první covidovou vlnou. Vystřídá ji hráč na akustickou kytaru Láďa Latka s doprovodem A tria a jako finální zážitek rozvine svůj pěvecký rejstřík jazzová zpěvačka Eva Emingerová se svým Triem v zádech.    

Č. BUDĚJOVICE – Muzikální blázen Petr Novák nedokázal zavřít šuplík, z něhož se sypaly nové a nové písně jako láva z nažhavené sopky, a začal je aranžovat na cestu za příznivci do hudebního světa. Vyhledal spolublázny Lucii Struskovou, Pavla Hocha, Honzu France a Páťu Sýkorovou, dali si jméno La Vina a jali se válcovat publikum, což hodlají učinit také z pódia U Kapličky. Stále věrný akustické kytaře přispěchá Láďa Latka a přivede si kapelu A trio s houslistou Tomášem Vávrou, bubeníkem Pavlem Mapache Maulem a baskytaristou Honzou Bambasem. Určitě nezatají, že své debutové album Terapie s láskou (2016) letos doplní navazujícím nosičem.

Finálová část večera bude poprvé patřit nefalšovanému jazzu v podání Evy Emingerové, top jazz vocal zpěvačky s mimořádným žánrovým přesahem a neobyčejně poutavým hlasem, který dovoluje proplout všemi zátokami jazzové hudby v celé vývojové šíři od dixielandu a swingu až po moderní kompozice. Rodačka z Benešova u Prahy toho času žijící v Plané nad Lužnicí reprezentovala svoji vlast ve volejbale (přivezla bronz z ME 1987, její syn Josef Dostál vybojoval tři olympijské kovy v rychlostní kanoistice) a natočila půltucet sólových alb. Přijede s Triem (Vladimír Strnad, Jan Greifoner, Branko Křížek), se kterým nedávno natočila sedmé album Smile.

(lho, jah)
Foto www.emingerova.cz a archiv Večerů S


eev02


Přidej komentář