Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Drž mě, prosím. Spolektiv jde do České dvanáctky

ced01
V pořadu Česká dvanáctka na stanici Českého rozhlasu Dvojka v neděli 14. března půjde do souboje s jedenácti konkurenty v hitparádě nejnovějších českých songů také budějovická formace Spolektiv s písní Drž mě, prosím
10.03.2021 19:57 | Ladislav Lhota

Hitparáda Česká dvanáctka na stanici Českého rozhlasu Dvojka představuje každou neděli od 16.04 hodin dvanáct písní tuzemské provenience, z toho vždy trojici úplných novinek. Při nejbližším vysílání 14. března ohlásí moderátor také českobudějovickou folkovou kapelu Spolektiv s písničkou Drž mě, prosím. Hudební fanoušci z jihu Čech mohou krajany podpořit hlasováním během pořadu a potom až do středeční půlnoci.

PRAHA / Č. BUDĚJOVICE – Stanice Český rozhlas Dvojka vysílá Českou dvanáctku od 4. června 2017. Od 6. září 2020 vysílají Českou dvanáctku také regionální stanice Českého rozhlasu (všechny v neděli od 20.04 hodin). Projekt navazuje na stejnojmenný pořad, který se do roku 2007 vysílal na stanici Radiožurnál. Pokaždé se představí dvanáct písní, přičemž tři novinky nahradí trojici nejhůře postavených songů aktuálního žebříčku. Moderátor vždy uvede autory hudby i textu a jméno interpreta. Hlasovat pro své oblíbené hity mohou posluchači zasláním SMS. Jenom tímto způsobem lze zajistit vyváženost a hodnotu hlasování.

Písnička, která se udrží v hitparádě dvanáct týdnů, získává Zlatou Dvanáctku a automaticky se stane součástí playlistu Nočního proudu na ČRo Dvojka. „Lockdown nám nedovolí koncertovat, ale je dobré, že se znovu objevíme v hitparádě a naši příznivci nám mohou pomoci. Každý SMS hlas pro písničku Drž mě, prosím, bude pro nás milou a důležitou podporou. Teď nevíme, jaké dostaneme pořadové číslo. Jakmile budeme číslo znát, umístíme ho na https://www.facebook.com/…tiv, také na www.spolektiv.cz a https://archiv.spolektiv.cz/…ity,“ ujišťuje kapelník Jaroslav Hnízdil.

(lho)
Foto Český rozhlas

Pravidla hlasování:

·         Hlasuje se pouze přes SMS
·         Pošlete SMS ve tvaru HIT 1–12 (mezera a číslo písničky) na číslo 900 11 03
·         Každý z vás má jeden hlas na písničku za týden
·         Máte ale možnost dát své hlasy několika různým písničkám
·         Cena jedné SMS je 3 Kč
·         Výsledky uslyšíte vždy v neděli v 16:04 na Dvojce
·         Také v neděli od 20:04 na regionálních stanicích Českého rozhlasu
·         Hlasovat můžete vždy pouze od neděle 16:04 do středeční půlnoci
·        Za hlas zaslaný během vysílání pořadu, tj. mezi 16:04 – 17:00 (Dvojka) a mezi 20:04 – 21:00 (regionální stanice), se započítává dvojnásobek bodů

 


ced02


Přidej komentář