Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Dům umění čeká rekonstrukce. Architekti budou soutěžit

dum01
Dům umění na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. slouží v jedné ze svých částí jako Galerie současného umění a architektury, která se pod vedením kurátora Michala Škody stala jednou z nejprestižnějších institucí svého druhu v České republice
29.10.2020 11:23 | Ladislav Lhota

Vedení Statutárního města České Budějovice vypsalo architektonickou soutěž s cílem získat nejlepší návrh na rekonstrukci historického domu na náměstí Přemysla Otakara II., který je v současnosti známý pod názvem Dům umění. Součástí řešení bude návrh turistického informačního centra, výstavní galerie, edukačního centra, kanceláří, interaktivního prostoru, sociálního a technického zázemí a také úpravy dvora a podloubí objektu. Žádosti o účast v soutěži se přijímají do 16. listopadu.  

Č.BUDĚJOVICE – Na základě zaslaného portfolia referenčních projektů vyberou porotci pět účastníků, kteří posléze zpracují soutěžní návrhy. „Z těchto pěti zvolíme takové řešení, které nejlépe splní naše představy nejen architektonického či technického charakteru, ale také z provozního a ekonomického hlediska,“ upřesnil první náměstek primátora Juraj Thoma. Předpokládaná cena investice je padesát milionů korun bez DPH, na ceny a odměny v soutěži připadne celkem 640 tisíc korun. Lhůta pro podání žádostí o účast je do 16. listopadu 2020. Odevzdání návrhů a jejich hodnocení bude na pořadu v únoru následujícího roku.

(lho, tzm)
Foto Ladislav LhotaPřidej komentář