Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Expozice Malba v Písku připomíná tvorbu jedenácti umělců

160624pmg01
Obraz s prozaickým názvem Hlava vytvořil v osmdesátých létech minulého století výtvarný umělec Dalibor Říhánek, jehož nejlepší práce se staly součástí kolektivní výstavy Malba v Písku, kterou nachystalo na letní sezonu Prácheňské muzeum v Písku. Muzejní galerie představuje díla dalších deseti malířů spojených s městem Fráni Šrámka v posledním půlstoletí
16.06.2024 13:04 | Ladislav Lhota

Prácheňské muzeum v Písku a Malba v Písku. Cože? Respektovaná kulturní instituce na místě bývalého píseckého hradu nad řekou Otavou představuje vybrané práce celkem jedenácti malířů současných a nedávno zesnulých, kteří dali svým dílům vzniknout v Písku a okolí za posledních padesát let. Výstava v muzejní galerii (6. června – 18. srpna) ukazuje, co vytvořili štětcem František Roman Dragoun a desítka jeho kolegů. Kurátorkou je Martina Měřičková, zájemci se mohou těšit na vydání souborného katalogu.

PÍSEK – Hlavní výtvarná výstava letošního léta připomíná nejlepší malířské kousky jedenácti umělců, kteří spojili svoji tvorbu a mnohdy i celý život se Šrámkovým městem. Expozice vychází ze dvou okruhů. První je poskládaný z děl autorů, kteří působili jako pedagogové na zdejších uměleckých školách: Františka Romana Dragouna, Romana Kubičky, Ivy Petrové, Jana Sýkory, Jiřího Řeřichy a Dalibora Říhánka. Druhý je uspořádaný z děl autorů propojených a vzájemně se ovlivňujících svojí tvorbou: Michala Jánského, Petra Mano, Václava Rožánka, Františka Trávníčka a Oldřicha Smutného. Navzdory generačním rozdílům lze v jejich práci nalézt paralely.

Komentované prohlídky se konají 19. června, 17. července a 14. srpna.

(lho)
Foto archiv Prácheňského muzea

 


160624pmg02
160624pmg03
160624pmg07
160624pmg05
160624pmg06


Přidej komentář