Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Fantasy festival Na Tahu naváže na úspěšný nultý ročník

had01
Novobarokní Hardtmuthova vila z roku 1911, kterou nechal postavit majitel továrny Koh-i-noor Franz von Hardtmuth, zažila ve své historii ledaccos. O víkendu 7. - 8. srpna 2021 bude hostit podstatnou část programu prvního ročníku fantasy festivalu Na Tahu
25.07.2021 11:27 | Ladislav Lhota

Spolek Na tahu, který se věnuje streamovanému hraní Dungeons & Dragons na Twitchi a Youtube, chystá za podpory Jihočeského kraje první ročník fantasy festivalu. Akce se koná v Domě dětí a mládeže v Českých Budějovicích (Hardtmuthova vila) a nedalekém Letním kině Háječek o víkendu 7. – 8. srpna. Festival Na Tahu je zaměřený na RPG hry typu Dungeons & Dragons, fantasy, sci-fi a gaming. Podobných příležitostí je v jižních Čechách jako šafránu, nyní se nabízí jedinečná příležitost necestovat za nimi přes celou republiku.

Č. BUDĚJOVICE – V minulém roce se konal nultý ročník Festivalu Na Tahu a sklidil pozitivní ohlasy. Oficiální první ročník 2021 osloví milovníky fantastiky, sci-fi, RPG her a gamingu. Veškeré přednášky a workshopy budou zaměřené na toto téma. „Jsme skupina šesti lidí, kteří mají rádi nerdskou zábavu. Pro lidi jako my pořádáme festival,“ říká hlavní organizátor akce Jiří Korčák. Vedle členů Na Tahu se objeví řada hostů se svými programy – streameři RobDiesALot, Medojed, Algernon a další. Z kreslířů se představí jako přednášející Petr Kopl, spoluautor českého komiksu Zázrak, nebo František Sedláček, ilustrátor knihy Arila – Stříbrné město.

Zajímavostí bude účast skupiny Budweis Bigfoots, která se věnuje hraní mudlovského famfrpálu v Českých Budějovicích. Zúčastní se také Gelu, Killer a Wrii jako zástupci herního portálu INDIAN. „Sobotní program se uskuteční v Hardtmuthově vile. Večer se přesune do Letního kina Háječek za živým hraním Dračího doupěte. Nedělní program odstartuje znovu ve vile, odpoledne se přesune znovu do Háječku,“ upřesňuje Jiří Korčák. Areál DDM se otevře v sobotu od osmi hodin ráno, vstupenky lze zakoupit na místě. Zvýhodněný předprodej funguje na webových stránkách festivalu http://fest.natahu.tv. V obou areálech bude připravené občerstvení.

(lho, tzf)
Foto archiv DDM Č. Budějovice

Vybrané části programu:

So 7. 8. 12:00 D&D jako metoda pro školní psychology (Jakub Staněk, Martina Faltová)
So 7. 8. 13:00 Život komiksového kreslíře na volné noze (Petr Kopl)
So 7. 8. 17:15 Už mi lásko není 20 let, je mi skoro 30 a jsem streamer (RobDiesALot)
So 7. 8. 20:00 Živé hraní D&D (Na tahu)
Ne 8. 8. 8:15 Úskalí při překladech deskových her (Václav Pražák)
Ne 7. 8. 10:30 D&D ve světech z vašich oblíbených knih a filmů (Medojed)Přidej komentář