Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival Tanec Praha posedmé zavítá do jihočeské metropole

tp01
Z festivalové produkce letošního ročníku Tance Praha uvidí lidé v jihočeské metropoli představení MOMO a PILAT(ES)
14.06.2017 11:36 | Ladislav Lhota

Českobudějovický spolek Kredance již posedmé zprostředkuje divákům v jihočeské metropoli vybraná představení z přehlídky Tanec Praha, mezinárodního festivalu  současného tance a pohybového divadla, který od roku 1989 zahajuje kulturní léto v Praze a dalších regionech České republiky. Představení MOMO se uskuteční v Jihočeském divadle v pátek 16. června, PELAT(ES) oživí náměstí Přemysla Otakara II. v úterý 20. června.

PRAHA / Č. BUDĚJOVICE – Inscenace MOMO se chystá do historické budovy Jihočeského divadla na pátek 16. června od 17 hodin. Mirka Eliášová se ve své choreografii zabývá časem a jeho prožíváním. Tanečníci a děti se společně snaží o zpřítomnění času, jeho zpomalení, zastavení či vrácení. Použití interaktivních médií a osobní fyzický kontakt s děním na jevišti vtáhne diváka do představení inspirovaného knihou Michaela Endeho Děvčátko Momo a ukradený čas. Vstupenky lze zajistit na adrese http://www.cbsystem.cz/cz/component/ticketseller/title/5102-momo

Na Náměstí Přemysla Otakara II. se v úterý 20. června (vstup volný) v autorské režii představí Joan Catala Carrasco se svými PELAT (ES). Pohyb, poezie, balanc, důvěra. Dialog mezi lidskou bytostí a objektem. Vše se děje přirozeně, předávání zkušeností, odpovědnosti. „Pelat“ je očekávání, síla, i spontánní zapojení. Přináší srdečný, odlišný a odvážný přístup.

Unikátní představení je založené na studii lidského chování, pohybu a řemeslné dovednosti. Vynalézavě kombinuje tanec, cirkus a divadlo a odstraňuje hranice mezi performerem a diváky. Joan za své performance získal ocěnění Nejlepší pouliční představení – 1. cena poroty na MIRAMIRO Festival, 2014 (Gent, BE) a Cena publika na FAD Sebastià Gasch de las Artes Parateatrales, 2014 (Barcelona, ES).

(lho –tzk)
Foto archiv Kredance


tp02
tp03
tp04


Přidej komentář