Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Filmový festival Černá věž dostane rytmus muzikálu

ple01
Filmový festival Černá věž v jihočeské metropoli se letos ponese v muzikálovém rytmu. Ředitel Milan Pleva již podesáté předá šek z výtěžku akce zástupcům Centra Bazalka
04.01.2020 10:34 | Ladislav Lhota

Na zakulacený letopočet 2020 připadá jubilejní 10. ročník Filmového festivalu Černá věž. Uskuteční se od 26. do 28. listopadu, pořadatelé však již 3. ledna otevřeli možnost přihlašování soutěžních snímků. Registrace potrvají do konce července na internetové adrese www.festivalcernavez.cz. Tématem bude filmový muzikál a pozmění se některé kategorie. Malý film a Velký film se sloučí do Amatérského filmu, vrátí se Animovaný film. Výtěžek z třídenní akce již podesáté poputuje na podporu děti z Centra Bazalka.  

Č. BUDĚJOVICE – Poměrně jasnou vizi o letošním ročníku předkládá ředitel festivalu Milan Pleva: „Pevně věřím, že letos získáme do soutěže na dvě stovky filmů z Česka a Slovenska a překonáme dosavadní rekord 171 filmů z pátého ročníku. Velká základna registrovaných snímků umožní vytvořit kvalitní výběr pro hlavní soutěž a zároveň přivítat v Českých Budějovicích na společném setkání spoustu zajímavých autorů,“ zdůrazňuje s předstihem téměř jedenácti měsíců. Dojde k úpravám soutěžních kategorií. Malý film a Velký film se sloučí pod Amatérský film, určený tvůrcům natáčejícím především pro potěšení, bez rozpočtu a profesionálního technického a produkčního zázemí.

Vrací se kategorie Animovaný film. Ocenění Mladá tvorba letos zamíří k některému z filmařů mladších osmnácti let. Původní hranice byla patnáct let. Kategorie Studentský film zahrne i studenty středních škol se zaměřením na filmovou a audiovizuální tvorbu. Dokumentární film a Nezávislý film zůstanou beze změn. Nebude chybět každoroční předávání Ceny realizačního týmu, ani  Cena diváků. „Jubilejní ročník je vyvrcholením desetileté snahy podporovat talentované filmaře a ukázat českobudějovickému publiku jejich dílo na velkém plátně,“ upřesňuje ředitel záslužného kulturního podniku.

Festivalové dění se přesune do velkého sálu českobudějovického KD Slavie, kde vznikne atmosférická kinokavárna doplněná velkým plátnem. Prostor pojme téměř tři sta diváků. Doba konání akce se rozšíří ze dvou na tři dny. „Letos budeme v rámci programu více myslet na setkání filmařů, networking, diskuse a vzájemnou inspiraci. Plánujeme i gaučovou diskusi na vybrané téma ze světa nezávislého filmu,“ říká Milan Pleva. Závěrečný večer se ponese v muzikálovém duchu. Nabídne velkolepý koncert muzikálových melodií s předáváním cen vítězům.

(lho, tzf)
Foto archiv Filmového festivalu Černá věž


ple02
ple03
ple04
zzzple05


Přidej komentář