Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Filozofická fakulta JU rozšiřuje výuku němčiny

nef01
Absolventi nových studijních programů Jihočeské univerzity zaměřených na německý jazyk najdou uplatnění nejen v akademické sféře, ale také v ekonomice a kultuře
16.04.2020 18:46 | Ladislav Lhota

Význam a výuka německého jazyka zůstávají u nás opomíjené ve srovnání s angličtinou. Dobrá znalost němčiny je žádoucí především pro Jihočechy, kteří žijí v příhraniční oblasti s Německem a Rakouskem. Ústav česko-německých areálových studií a germanistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích proto otevírá nové učitelské studijní programy zaměřené na německý jazyk.

Č. BUDĚJOVICE – Pro akademický rok 2020–21 je připravený bakalářský studijní program Německý jazyk a literatura se zaměřením na vzdělávání pro střední školy a navazující magisterský studijní program Učitelství pro střední školy se specializací německý jazyk a literatura. Přihlášky ke studiu lze podávat do 30. dubna stejně jako na zbývající studijní programy uvedené fakulty. Letošní novinky je možné studovat pouze v kombinaci s dalším učitelským studijním programem. Absolventi se uplatní především jako učitelé Německého jazyka na středních školách.

Znalost němčiny se dobře uplatní i mimo školství. „Díky obecnosti a šíři oborů má absolvent předpoklady pro práci nejen v akademické sféře, ale i v řadě dalších profesí ve státní správě, firemním managementu nebo střediscích volného času,“ zdůrazňuje profesorka Alena Jaklová, ředitelka Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky FF JU. V jižních Čechách se profiluje řada významných německých firem, které vždy upřednostní uchazeče se znalostí němčiny před angličtináři. Německo je největším ekonomickým partnerem České republiky a to patří k důvodům, proč studovat němčinu.

(lho, tzu)
Foto archiv Jihočeské univerzityPřidej komentář