Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Folkovou porci přinesou Lenka Slabá, Spolektiv a Pavel Kavka

ves01
V rámci koncertního cyklu Večery S v Divadle U Kapličky se posluchačům představí i folková zpěvačka Lenka Slabá, kterou znají z působení s Nezmary, Spirituál kvintetem nebo Žalmanem a spol. Spolupracovala také s Jaromírem Mayerem
06.11.2021 09:09 | Ladislav Lhota

Divadlo U Kapličky v českobudějovické Husově třídě přivítá v pátek 12. 11. od 19 hodin čtvrtý letošní koncert pořádaný v rámci cyklu Večery S. Příchozí se mohou jako vždy těšit na zajímavý hudební mix a zároveň seznámení s jihočeskými kapelami a písničkáři, kteří jsou hodně dobří ve svém oboru. Buď jsou již proslavení anebo dosud méně známí. Tentokrát vystoupí Lenka Slabá, Spolektiv a Pavel Kavka.

Č. BUDĚJOVICE – Civilním povoláním zubní asistentka Lenka Slabá patří ke stálicím českého folkového zpěvu. Její hlas je známý z nahrávek skupin Nezmaři, Spirituál kvintet nebo Žalman a spol. Spolu s manželem pocítila v určitém období potřebu změny a odjeli do Kanady, kde strávili osmnáct let. Od jara 2017 se Lenka vrátila na tuzemská folková pódia. Do série Večerů S se zapojí v nové sestavě označené jako Lenka Slabá & Triolla. Triollu tvoří Lenčin manžel Áda Vostrý, dále Luboš Stráník a Zdeněk Schwager.

Českobudějovický Spolektiv pokřtil na Večerech S v říjnu 2019 své třetí řadové CD Vyřiďte doma. Zanedlouho však zaúřadovala pandemie, která znemožnila pořádání koncertů, a kapela se přesunula do zkušebny. Aktuální vystoupení na Večeru S využije pětičlenná sestava k představení řady nových písní. Zazní i premiéra šestadvacetiminutové folkrockové suity na motivy starozákonních příběhů s názvem Genesis, jejíž textové parafráze na věčnou nepoučitelnost lidstva napsal textař Vladimír Mátl.

Pavel Kavka sám na sebe prozrazuje, že dělá „takové introvertní písničkaření.“ A upozorňuje, že folk v jeho podání bývá někdy trochu divočejší. Přebýval v Českých Budějovicích, kam se počínaje rokem 2016 rád vrací z Krkonoš. V jeho jihočeské etapě jej mohli zdejší posluchači a návštěvníci koncertů zaregistrovat v hudebním seskupení Jakseslezem. Nyní spolupracuje s muzikanty Drahomírem Hrubým (kytara, zpěv), Pepou Dlabíkem (cajon) či Liborem Petřvalským (housle). „Houslistu se pokusím vytáhnout do Budějovic,“ slibuje Kavka.

Předprodej vstupenek poběží na CBsystemu a v prodejně Melodie U Černé věže  do 11. 11. Lístky budou k dispozici samozřejmě v místě koncertu.

(lho, jah)
Foto archiv Večerů S


ves02
ves03


Přidej komentář