Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Folkový podzim U Kapličky odstartuje Pavlína Jíšová

paj01
Písničkářka Pavlína Jíšová svým vystoupením otevře podzimní seriál folkových koncertů v Divadle U Kapličky v rámci třetího ročníku Večerů S
17.09.2019 14:56 | Ladislav Lhota

V budějovickém Divadle U Kapličky začne v pátek 20. září podzimní část třetího ročníku Večerů S, koncertního cyklu sbližujícího diváky s folkovými kapelami a písničkáři, začínajícími i zkušenými, kteří mají vazbu k českému jihu. Čtyři podzimní pátky roku 2019 pod patronací Nezmara Pavla Zajíce budou plné překvapení a novinek. Muziku blízkou lidským srdcím zpestří uvedení dvou nových cédéček a jedné knihy.

Č. BUDĚJOVICE – Jihočeská písničkářka Pavlína Jíšová vydává v letošním roce své desáté novinkové album. Večery S v pátek 20. září budou patřit uvedení tohoto alba, které nese název Neznámé a Pavlína Jíšová ho představí v sólovém pořadu Písničky s kytarou. Sekundovat jí bude písničkář René Souček a ve vlastním setu také českobudějovická skupina Drc. Celý večer se ponese v duchu podpory Hospice Sv. Veroniky v jihočeské metropoli. Repertoár Pavlíny Jíšové čítá skoro dvě stovky původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech, na kterých spolupracuje s různými hudebníky.

Druhý pátek v říjnu si v rámci Večerů S rezervovala skupina Spolektiv, která v koncertní premiéře představí čerstvé a v jejím případě celkově třetí řadové album – Vyřiďte doma. V písních znějících folkově, rockově i jazzově a písních s kapkou šansonu, lyriky i expresivity se objeví různá překvapení, zapojí se milí hosté. Listopadový pořad zahájí držitel celostátní Porty, svérázný písničkář Standa Kahuda. Návštěvníci Divadla U Kapličky ho už jednou zažili. Tentokrát nejen zahraje a zazpívá, ale také jako autor představí novou knihu.   

Dvacet krásných žen zpívá s radostí

Dalším účinkujícím v listopadu bude Jan Ptáček, známější jako Pták Lajf. Tuto dvojdomost chápe jako ozdravný projekt člověka, jemuž se daří nacházet sám sebe v hudebním světě. „Pokud vyrazíte na tento akustický koncert, nečekejte písničkáře ála furt to samý. Každej song má jinou náladu, jinou dynamiku a specifický výraz,“ komentuje Pták Lajf svůj styl. Na pódium přijde i Luboš Stráník se změněnou podobou hudebního uskupení Stráníci, které se pojí s Krušnými horami. Veronika Stráníková se ale může pochlubit kořeny v Táboře.

Prosinec? Katka Hajná je začínající písničkářka a zaujala pořadatele Večerů S na letošním jihočeském kole Porty. Skupina MiMoBand funguje od října 2018 a stojí na barevném ženském vokálu zkušených muzikantek Míši Hrabětové (zpěv, housle), Moniky Vodičkové (zpěv) a Barbary Štrejnové (zpěv, klavír). Jejich repertoár obsahuje písně autorské i převzaté. O závěr se postará Voces Gaudi, ženský pěvecký sbor, který vznikl na jaře 2016 a vede ho Šárka Kodýmová. Dvacet krásných žen zpívá s radostí. Předkládají skladby od starých mistrů po současné autory, úpravy lidovek. Občas zabrousí do muzikálů.

Podzimní program Večerů S:

20. září 2019:  Pavlína Jíšová – uvedení alba Neznámé, René Souček, Drc
11. října 2019:  Spolektiv – uvedení alba Vyřiďte doma
15. listopadu 2019:  Pták Lajf, Standa Kahuda a Michal Bosák, Stráníci
13. prosince 2019 (Dámský večer): MiMoBand, Katka Hajná, Voces Gaudi

(lho, tzv)
Foto archiv Jaroslava Hnízdila


paj02


Přidej komentář