Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Fotofestival Jihočeský výlov napíše osmý díl

jiv01
Součástí osmého ročníku fotografického festivalu Jihočeský výlov v krajské metropoli je výstava v Galerii Nahoře, kde autor Václav Němec představí dlouhodobý cyklus Summertime vznikající na pobřeží Baltského moře
10.10.2019 13:18 | Ladislav Lhota

V čase podzimního výlovu jihočeských rybníků nastane také Jihočeský výlov fotografický, který napíše svůj osmý díl. Na jedenácti místech (galerie, kavárny, kino Kotva) v krajské metropoli odstartuje fotofestival náročným maratonem jedenácti vernisáží, jejichž konání připadá na páteční odpoledne a podvečer 11. října, shodou okolností stejný den, kdy se loví rybník Rožmberk na Třeboňsku.

Č. BUDĚJOVICE – Vystavovat budou Jiří Bain, Pavel Matela (Jihočeská vědecká knihovna, Lidická 1), Petr Šenkýř (Kavárna Matice), David Sládek (kino Kotva), Michaela Kročáková (Kafe bar U Vás), Milan Karel Kníže (Jihočeská vědecká knihovna, Na Sadech), Pavel Drdel, Vítězslav Kudláč, Ilona Ledajaksová, Milan Maxa (Kavárna na nábřeží), Jana Kupčáková, Pavel Talich (Galerie Pod Kamennou žábou), Miroslav Němeček (Galerie Esse), Václav Němec (Galerie Nahoře, Metropol). Oficiální zahájení Jihočeského výlovu se uskuteční v Galerii Nahoře v budově Metropolu na Senovážném náměstí společně s otevřením výstavy Václava Němce (časy viz plakát dole).   

Absolvent magisterského studia Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě, dramaturg a kurátor výstav v kině Kotva Václav Němec představí svůj fotografický deník Summertime, který od roku 2010 pořizuje na pobřeží Baltského moře mezi Gdaňskem a Rujanou. Zásadně nearanžuje své obrázky a fotí černobíle na čtvercový formát. „Trochu nerozumím lidem, kteří den co den vláčejí své slunečníky, deky a nafukovací zvířátka na písečnou pláž, kde tráví v poloze ležmo větší část dne. Myslím, že stejný pocit nepochopení zažívají plážoví lidé, když mne vidí bosého jít po písku s plnou polní a fotoaparátem na krku. Já fotografuji je a oni fotografují mne,“ říká autor.

Festival Jihočeský výlov pořádají Miro Švolík a Mína Mládková ve spolupráci s Bohuslavou Maříkovou a Václavem Němcem. Letošní ročník potrvá do 12. listopadu. 

(lho)
Foto archiv Jihočeského výlovu a Václav Němec


jiv02
jiv03
jiv04
jiv05
jiv06


Přidej komentář