Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Fotografie odhalují krásy mezilidských setkání

120523mnr01
Radniční výstavní síň na náměstí Přemysla Otakara II. a následně dalších devět lokalit v krajském městě budou hosti fotografickou výstavu Momentky naší rodiny, která se pokusí odhalit oku často nepostřehnutelné Boží krásy mezilidských setkání a každodenního rodinného života
12.05.2023 10:54 | Ladislav Lhota

Diecézní centrum pro rodinu Pastoračního střediska při Biskupství českobudějovickém ve spolupráci se Spolkem Most-České Budějovice a statutárním městem České Budějovice pořádá výstavu Momentky naší rodiny. Velkoformátové fotografie, které demonstrují autentický každodenní život, krásu a jedinečnost rodiny, budou nainstalované v Radniční výstavní síni od 13. do 19. května v rámci květnového Týdne pro rodinu. Poté se přesunou na další místa v jihočeské metropoli a budou k vidění do 12. června.

Č. BUDĚJOVICE – Celoměstská fotografická výstava se koná každoročně v rámci projektu Křesťanské Povltaví České Budějovice. Letos organizátoři využili 15. ročník Týdne pro rodinu, jehož posláním je upozornit na hodnotu rodiny a manželství a ukázat lidem, jak se žije v křesťanských rodinách. Pokusili se odhalit oku často nepostřehnutelné Boží krásy mezilidských setkání a nechat nahlédnout do tajemství rodiny v liturgii, ve farnosti, ve společenství. Tříčlenná komise vyvolila dvanáct velkoformátových fotografií přihlášených do soutěže nemalým počtem profesionálních autorů ze Spolku Člověk a víra. Záštitu nad výstavou přijal první náměstek jihočeského hejtmana František Talíř.

Momentky naší rodiny budou dále k vidění v těchto místech: Teologická fakulta v Kněžské ulici, Školské sestry de Notre Dame v ulici Na Sadech, Jihočeské muzeum na Senovážném náměstí, Krajský úřad Jihočeského kraje, Kostel Panny Marie Růžencové, Jihočeská vědecká knihovna na Lidické třídě, Katedrála Sv. Mikuláše, Diecézní charita v Kanovnické ulici, Komerční banka v Krajinské ulici.  

(lho, tzm)
Foto Martina Řehořová a archiv Statutárního města Č. Budějovice  


120523mnr02


Přidej komentář