Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Historická lokalita v Trhových Svinech ožila jarním kvítím

040522tsh01
Na starém hřbitově v Trhových Svinech, který slouží jako park, vysázely děti na podzim pět tisíc květinových cibulek, přibližně stejný počet, jaký má jihočeské město obyvatel. Historický prostor aktuálně ožívá barvami jarních květů
04.05.2022 14:31 | Ladislav Lhota

Starý hřbitov v Trhových Svinech sloužil svému účelu od středověku do šedesátých let minulého století. Následně se začal využívat jako park. Spočívá tady dosud značný počet ostatků. Mezi pochovanými lze vystopovat i předky československého prezidenta Emila Háchy. Loni na podzim tady školáci vysázeli pět tisíc květinových cibulek a díky tomu se letos na konci dubna proměnil pietní a odpočinkový prostor na jarní louku. Rozkvetly hyacinty, tulipány, narcisy.  

TRHOVÉ SVINY – Květinovou výsadbu na historickém pozemku se podařilo zrealizovat z finanční prémie za vítězství v soutěži Obec přátelská seniorům. „Pět tisíc cibulek odkazuje k aktuálnímu počtu našich obyvatel,“ vysvětluje trhosvinenská starostka Věra Korčaková. „Na hřbitov obvykle nosíme květiny. Proto jsme se rozhodli, že rostlinami všech možných barev potěšíme lidi, kteří sem chodí zapalovat svíčky, aby uctili své zesnulé. Nyní se vracejí také děti a ukazují rodičům, babičkám a dědečkům, jaká se jim podařila krása. Připomínají si společně příběh této lokality, což je velmi důležité,“ oceňuje starostka.

(lho, leb)
Foto archiv KIC Trhové Sviny   


040522tsh02
040522tsh03


Přidej komentář