Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Horkou vanu navštíví Kolotoč příběhů z Čech i Mexika

met01
Na podiu českobudějovického klubu Horká vana se během mezinárodního vypravěčského festvalu Kolotoč příběhů vystřídají vypravěči z Čech, Slovenska, Chorvatska, Maďarska, Polska i Mexika
15.10.2019 14:38 | Ladislav Lhota

Spolek pro živé slovo, který si říká Verbarium, pořádá v budějovickém klubu Horká vana od 18. do 20. října mezinárodní vypravěčský festival Kolotoč příběhů. Je to jediná akce svého druhu v České republice, tentokrát s ústředním tématem Metamorfózy. Vedle domácích vypravěčů se v letošním 2. ročníku představí jejich kolegové ze Slovenska, Chorvatska, Maďarska, Polska a premiérově také z Mexika. Program pro veřejnost doplňuje vyprávění pro školy a školní družiny 16. – 18. října (vždy 9.00 – 13.00).

Č. BUDĚJOVICE – Vyprávěné příběhy (mýty, legendy, pohádky) se budou točit kolem ústředního tématu Metamorfózy. V každém vyprávění se něco promění, příběh zavede posluchače do nového světa a provede ho novou zkušeností. Vyprávění nabídne příležitost k setkávání a představování. „Kdo vypráví příběhy, vládne světu,“ říkají indiáni kmene Hopi. „Nechte se okouzlit světem příběhů. V rámci sobotního nočního Story jamu si dokonce můžete objednat příběh na přání od kteréhokoliv z festivalových hostů,“ připomíná za pořadatele Michala Piskačová.

Vstupenky na jednotlivá vystoupení lze zakoupit v Horké vaně před začátkem každé části programu. Také je možné pořídit si permanentku na celý program. Vystoupení zahraničních účastníků se budou tlumočit do češtiny. Návštěvníci mohou zároveň podpořit dva charitativní projekty, pokud si zakoupí festivalové tričko. Polovinu z výtěžku získá českobudějovická pobočka Společnosti pro ranou péči, která podporuje rodiny s dětmi se zrakovým nebo kombinovaným postižením. Dárkovým poukazem lze také umožnit návštěvu vypravěče v Domově dětí v Boršově nad Vltavou.

(lho, tzf)
Foto archiv festivalu

Program pro veřejnost:

Pátek 18. 10. 2019
17.00 Story-telling. Cz, Markéta Holá a Dominika Šindelková (CZ) / Příběhový Jukebox
19.00 Gala Cuenta Sueños (MEX) / Mexiko vypráví
21.00 Szymon Góralczyk (PL) / Příběhy z mé vsi. Polské pověsti a pohádky

Sobota 19. 10. 2019
14.00 Maja Bumberák (HU) / Kde pečení holubi létají do huby
16.00 Boglárka Szabad(HU) / Statečné srdce –srdce pravdivé. Z vyprávění předků
18.00 Tajana Gasparovic (HR) / Tváří vtvář smrti
20.00 Martina a Maria Jánošíkové a Sylvia Pabst (SK) / Franceschino milostné šialenstvo (15+)
22.00 Story jam

Neděle 20. 10. 2019
15.00 Story-telling.cz, Markéta Holá, Dominika Šindelková, Justin Svoboda (CZ) / Příběhový Jukebox
17.00 Gala Cuenta Sueños (MEX) / Tenkrát v MexikuPřidej komentář