Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Hosty na hradě Rožmberku budou Špaček a Plesl

040722roz01
Hrad v Rožmberku nad Vltavou spravovaný Národním památkovým ústavem se řadí mezi národní kulturní památky České republiky. Vedle turistických prohlídek láká návštěvníky také kulturním programem, nevyjímaje projekt S hostem na Rožmberku. Do debaty na hradním nádvoří se letos zapojí Ladislav Špaček a Jaroslav Plesl
04.07.2022 13:20 | Ladislav Lhota

Čtvrtý ročník jedinečného projektu S hostem na Rožmberku pokračuje letos o prázdninách dvěma dostaveníčky. Povídání s diváky na hradním nádvoří se zúčastní ve čtvrtek 7. července Ladislav Špaček, popularizátor etikety, novinář, spisovatel, pedagog a bývalý tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla, na čtvrtek 25. srpna slíbil příjezd Jaroslav Plesl, člen souboru Dejvického divadla a zasvěcený průvodce po památkách v dokumentárních sériích České televize. Moderovat bude spíkr Luboš Voráček z Českého rozhlasu České Budějovice.

ROŽMBERK – V předchozích ročnících přitáhl projekt značnou pozornost návštěvníků. Hrad nad řekou Vltavou hostil socioložku Jiřinu Šiklovou (již zesnulou), egyptologa Miroslava Bártu, architekta Davida Vávru, redaktorky Lenku Klicperovou a Markétu Kutilovou, návrhářku Blanku Matragi, herce a režiséra Jiřího Stracha či divadelníka Petra Formana. Šlechtická sídla byla vždy místem setkávání a často vítala mimořádné osobnosti společenského, politického, uměleckého a vědeckého života. „Rádi navazujeme na tradici z minulých staletí oživením letních večerů na Rožmberku díky neformálnímu povídání s výjimečnými osobnostmi,“ říká kastelánka Andrea Čekanová.

Začátky programu jsou vždy ve 20 hodin, vstupenky je možné zakoupit na místě.

(lho, tzp)
Foto archiv Národního památkového ústavuPřidej komentář