Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Hvězdy z Broadwaye přiblíží nejlepší světové muzikály

neb01
Dvaapadesátiletá americká herečka a zpěvačka Christiane Noll bude jednou z trojice protagonistů broadwayského muzikálového večera na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov
10.09.2021 10:59 | Ladislav Lhota

Návštěvníci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se v sobotu 11. září od půl osmé večer přenesou do New Yorku. Díky třem zpěvákům, kteří do českokrumlovské Pivovarské zahrady dorazí z legendárních broadwayských divadelních prken, se bude publikum cítit jako v New York City. Za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice pod taktovkou Kryštofa Marka zazní exkluzivní výběr ze světových muzikálů. Nebudou chybět hity od Whitney Houston či Alicii Keys.

Č. KRUMLOV – Oblíbená broadwayská noc patří k opěrným bodům již třicetileté hudební přehlídky. Aktuálně vystoupí tři broadwayské hvězdy – Christiane Noll, Rob Evan a Capathia Jenkins. Posledně jmenovaná účinkovala rovněž v Carnegie Hall a její hlas doprovází filmy Nine, Chicago či Pravá blondýnka v hlavní roli s Reese Witherspoon. „Zazní klasická díla ze zlatého muzikálového fondu. Muzikál se rodil v padesátých létech a od té doby vznikl bezpočet hitů na americké i britské scéně, které se těší stálému zájmu publika po celém světě. Co by to bylo za večer, kdyby v repertoáru chyběly melodie z Bídníků, Fantoma opery nebo Kabaretu,“ říká prezident festivalu Jaromír Boháč.

Na koncertní program vyplněný písňovými evergreeny zve americká herečka a zpěvačka Christiane Noll. „Těším se do Českého Krumlova a doufám, že publikum si užije s námi příjemnou a velkou zábavu. Bude to párty plná známých melodií, “ slibuje. Od muzikálů si návštěvníci spolu se zpěváky v úvodní polovině večera odskočí na pár okamžiků k filmu. První zastávkou bude podivuhodný kreslený svět Walta Disneye a ukázka z úspěšné filmové pohádky Ledové království. Další výlet přinese vzpomínku na desátou bondovku s titulem Špion, který mě miloval, natočenou roku 1977. Silnou ústřední baladu Nobody Does It Better původně nazpívala Carly Simonová.

Druhá polovina večera bude patřit oslnivé směsi populárních melodií, s nimiž hvězdné zpěvačky Cyndi Lauper, Donna Summer, Alicia Keys či kapela Led Zeppelin dobývaly čelní místa světových hitparád. Publikum jistě dojme i hit Will Always Love You z repertoáru Whitney Houston, jedné z nejvýraznějších amerických star, jejíž nahrávky se zařadily k nejprodávanějším v dějinách. Bylo jich přes dvě stě milionů. Aktuální informace k programu a podrobnosti k jednotlivým koncertům MHF Český Krumlov lze vyhledat na webových stránkách www.festivalkrumlov.cz, kde se dají také zakoupit vstupenky.

(lho, tzf)
Foto archiv MHF Český Krumlov


neb02
neb03


Přidej komentář