Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Intersalon AJV vstoupí do 21. ročníku

int01
Intersalonu AJV se dosud zúčastnilo přes tisíc výtvarných umělců ze sedmadvaceti zemí světa
27.09.2017 13:08 | Ladislav Lhota

Českobudějovická Galerie Mariánská bude od 4. října do 30. listopadu hostit 21. ročník Intersalonu AJV (Asociace jihočeských výtvarníků). Jedinečná akce zahrnuje všechny výtvarné obory od malířství přes sochařství, grafiku až k užitému umění. Letos představí svá díla pětasedmdesát umělců z Čech, Německa, Rakouska, Itálie, Francie, Slovinska, Španělska a Rumunska. Výstava se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, hejtmanky jihočeského kraje Ivany Stráské a primátora Českých Budějovic Jiřího Svobody.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Asociace jihočeských výtvarníků je výběrovým sdružením profesionálních výtvarných umělců a teoretiků Jihočeského kraje. Snaží se rozvíjet všeoborové aktivity v oblasti výtvarné tvorby a prezentovat jejich výsledky formou výstav se zvláštním přihlédnutím k navazování mezinárodních kontaktů. Výstava Intersalon AJV je důležitou součástí společenského kulturního dění v jihočeském kraji, ale i specifickou možností veřejné publicity současných výtvarných aktivit.

Intersalonu AJV se dosud zúčastnilo přes tisíc výtvarných umělců ze sedmadvaceti zemí světa. První ročníky se konaly v DK Metropol, další v Jihočeském muzeu. Rekonstrukce muzejních prostor přinutila organizátory přesunout výstavu do jiných měst – Písku, Tábora, bavorského Pasova. Do jihočeské metropole se Intersalon AJV vrátil před třemi léty, kdy se pro něj našel prostor ve Wortnerově domě AJG. O rok později se přesunul do Galerie Mariánská, kde nachází útočiště i letos.

(lho, tzg)
Foto archiv Galerie MariánskáPřidej komentář