Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jak vypadá z výšky Voda v krajině jižních Čech?

121222vkj01
Součástí výstavy Voda v krajině jižních Čech, kterou hostí budějovická radnice, a zároveň nástěnného kalendáře Voda 2023, je také letecký snímek Milana Bindera zachycující dva mosty protínající rybník Vítek u Staré Hlíny na Třeboňsku. Lidé je vybudovali zhruba dvě stě let po sobě
12.12.2022 20:56 | Ladislav Lhota

Radniční výstavní síň v krajské metropoli hostí od 13. prosince (vernisáž o den dříve) výstavu Voda v krajině jižních Čech, kterou připravili Milan Binder, Daniel Kovář a Tomáš Hobizal. Projekt sestává z jednapadesáti leteckých snímků jihočeských toků i stojících vod, k nim přiléhajících hradů, zámků, měst, samozřejmě mostů a přehrad. Nechybí model výlovu rybníka, preparáty ryb a ptactva, předměty spojené s rybníkářstvím. K tomu se prodává tematický kalendář.

Č. BUDĚJOVICE – Fotografie Milana Bindera představují Teplou Vltavu v okolí Kvildy, meandr Vltavy pod klášterem Zlatá Koruna, Staňkovský rybník, Žďákovský most, Římovskou přehradu na Malši, rybník Svět, mosty u Staré Hlíny, mosty v krajském městě nebo Vydří potok u Chalupské slatě. „Pojďme se podívat na jihočeskou krajinu z výšky. Je krásná a nádherně barevná. Jinak, když ji jaro probouzí k životu, a zase jinak, když se ukládá k zimnímu spánku pod peřinu ze zlatavého listí. A hledejme v krajině vodu. Užasneme nad proměnami jejích podob a barev. Kdysi chránila pyšné hrady, dnes roztáčí turbíny elektráren,“ píše Daniel Kovář v textu ke kalendáři.

(lho)
Foto Milan Binder (archiv Statutárního města Č. Budějovice)


121222vkj02
121222vkj03
121222vkj04
121222vkj05
121222vkj06


Přidej komentář