Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jan Žižka a Dívčí válka? Spojit se dá všechno

120522tyl01
V areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova se letos znovu uskuteční Trocnovské divadelní slavnosti. Pětidílnou přehlídku amatérských souborů zakončí úspěšná komedie Dívčí válka v podání Divadelního spolku J. K. Tyl z jihočeské metropole
12.05.2022 14:03 | Ladislav Lhota

Přehlídka amatérského divadla pod praporem Trocnovských divadelních slavností se znovu uskuteční v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova, který je pobočkou Jihočeského muzea. V sérii pěti večerů od 20. května do 12. srpna představí své inscenace Ženský amatérský spolek ŽAS Homole, Marešova divadelní společnost Marediv a třikrát se ukáže Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice. Jednotné vstupné činí 120 korun.

TROCNOV – Ženský amatérský spolek ŽAS Homole pod režijním vedením Stanislavy Kočvarové uvede hru Lock Downův syndrom aneb hlavně klid, která přesvědčí diváky, že lock down může postihnout kohokoliv, kdekoliv a kdykoliv. Divadelní spolek J. K. Tyl z Českých Budějovic vyrukuje nejprve s inscenačním titulem Na správné adrese od známého autora divadelních komedií Marca Camolettiho, který zrežírovala Jaroslava Malinová. Zkušení herci přinesou odpověď na otázku, co se stane, když se čtyři spolubydlící dámy nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny si podají inzerát bez vědomí ostatních.

Českobudějovická Marešova divadelní společnost Marediv vsadila na vděčné téma a nachystala kus Můj sluha Saturnin. Podle literární předlohy z pera Zdeňka Jirotky upravil Miroslav Mareš, režie se chopil Lukáš Pečenka. Dva zbývající večery budou patřit Divadelnímu spolku J. K. Tyl, který v nastudování Jindřicha Šupitara uvede populární komedii Světáci o partě fasádníků pracujících a také si užívajících v Praze, načež zakončí trocnovský festival Dívčí válkou z dílny Františka Ringo Čecha a v režii Jana Štěcha. Předprodej vstupenek zajišťuje recepce v hlavní budově Jihočeského muzea, Památník Jana Žižky v Trocnově, IC Borovany resp. Trhové Sviny, drogerie U Žaludů Ledenice.

(lho, tzm)
Foto archiv DS J. K. Tyl, archiv Jihočeského muzea

Program:

Pátek 20. května od 20:30 hodin – LOCK-DOWNŮV SYNDROM ANEB HLAVNĚ  KLID! Ženský amatérský spolek - ŽAS Homole)
Pátek 17. června od 20:30 hodin – NA SPRÁVNÉ ADRESE (Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice)
Pátek 1. července od 20:30 hodin – MŮJ SLUHA SATURNIN (Marešova divadelní společnost - MAREDIV)
Pátek 22. července od 20:30 hodin – SVĚTÁCI (Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice)
Pátek 12. srpna od 20:30 hodin – DÍVČÍ VÁLKA (Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice)


120522tyl02


Přidej komentář