Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jaro U Kapličky zakončí dvě kapely a písničkářka

110422ves01
Folkové a nejen folkové Večery S na prknech Divadla U Kapličky v jihočeské metropoli směřují k závěru letošní jarní série. V pátek 22. dubna od 19 hodin vystoupí kapely Třetí sloka a The Dark Blue Elephants, mezi něž se vklíní písničkářka Alena Alishi Střelečková
11.04.2022 12:26 | Ladislav Lhota

Jarní cyklus hudební série Večery S zakončí v českobudějovickém Divadle U Kapličky svým vystoupením jihočeské kapely Třetí sloka a The Dark Blue Elephants, mezi něž se vklíní písničkářka Alena Alishi Střelečková. Vstupenky za 160 korun lze pořídit do 21. dubna v městském rezervačním předprodeji CBsystem nebo v prodejně hudebních nástrojů Melodie v ulici U Černé věže. Na první zastávku podzimní koncertní jízdy už pořadatalé chystají trojici účinkujících Nahoře, Devítka a Výborný Trio.

Č. BUDĚJOVICE – Třetí sloka se zrodila v Písku 21. dubna 2010. Postupně se zformovala k interpretaci autorského repertoáru, experimentuje se zvukem a produkuje folk s výrazným zaměřením na vícehlasy. Aktuální sestavu tvoří Anie Cibulková (zpěv, housle), Peťa Nováková (zpěv, flétny), Pepa Novák (zpěv, kytara) a Vojta Kopáček (kytara). Českobudějovická písničkářka Alena Alishi Střelečková hraje a zpívá ve stylu folk – country crossover. Dovoluje své hudbě výrazné přesahy, sděluje příběhy o lidech a hledání naděje. Neskrývá touhu předávat svůj úžas z objevování světa a vztahů. „Miluji poetiku. Ráda hledám krásná slova, krásné melodie,“ prozrazuje o sobě.

Zavedenou značkou na jihočeské scéně jsou The Dark Blue Elephants, kteří se formovali vystupováním v českokrumlovských hospůdkách a kavárnách. V současném složení Jiří Lukš (kytara, zpěv), Stanislav Valach (basová kytara, zpěv), Robert Rašman (bicí), Ludmil Koberová (zpěv), Ondřej Valach (klarinet), Jiří Schneedörfler (saxofon), Viktorie Fastová (klávesy) se jejich tmavomodrá hudba vyznačuje originálním stylem, přesahujícím zavedené žánry v původních kompozicích. Hudba působí energicky a podmanivě. Promyšlené autorské texty psané mateřštinou oscilují mezi chytlavou hravostí a zadumaností, kráčejí ve stopách české literární tradice.

(lho, jah)
Foto archiv Večerů S a Facebook Alishi Střelečkové


110422ves02
110422ves03


Přidej komentář