Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jihočeská vědecká knihovna dostane peníze na nákup novinek

jvk01
Do prostoru knižního skladu Jihočeské vědecké knihovny v českobudějovické ulici Na Sadech se běžný čtenář nepodívá ani po skončení pandemie. Vstoupit mohou pouze kvalifikovaní pracovníci
02.02.2021 12:59 | Ladislav Lhota

Rada města České Budějovice schválila poskytnutí neinvestiční dotace ve výši 150 tisíc korun na kofinancování nákupu knižních novinek do poboček Jihočeské vědecké knihovny (JVK). O přidělení výše uvedeného příspěvku z městského rozpočtu rozhodnou zastupitelé na svém zasedání 8. února 2021. V uplynulém roce si lidé vypůjčili více než 125 tisíc knižních svazků a přes restrikce spojené s nástupem covidové pandemie si našlo cestu do JVK bezmála padesát osm tisíc čtenářů.     

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jihočeská vědecká knihovna sídlí v centru krajské metropole v Lidické třídě a Na Sadech, další pobočky má ve Čtyřech Dvorech, Suchém Vrbném, Rožnově, na sídlišti Vltava a také ve Zlaté Koruně. „Navzdory digitální a technologicky vyspělé době má kniha stále velmi důležité místo. V českobudějovických pobočkách se loni uskutečnilo 139 různých akcí, které navštívilo 2 970 lidí. Vzhledem k situaci související s pandemií koronaviru se akce konaly pouze v lednu, únoru, začátkem března a v září,“ uvedl primátor Jiří Svoboda. V roce 2021 obdrží JVK také dotaci od Jihočeského kraje ve výši 3 851 000 korun.

(lho, wel)
Foto Facebook JVK (Petr Zikmund)Přidej komentář