Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jihočeské divadlo (se) pobaví (s) diváky Posousedsku

pos01
Tiskovou konferenci ke slavnosti Posousedsku svolávají organizátioři do stylového prostředí na umělý trávník před Jihočeským divadlem.
09.06.2016 09:38 | Ladislav Lhota

Ateliér 3D Jihočeského divadla ve spolupráci se spolkem Verbarium a dalšími místními partnery připravuje na úterý 14. června pouliční slavnost Posousedsku, která se uskuteční v českobudějovické ulici Dr. Stejskala (od křižovatky s ulicí Širokou po Zlatý most). Program obstarají nejen divadelníci, ale i spřízněné subjekty včetně nejbližších sousedů. Příchozí mohou pokoukat, pojíst, popít, pokecat, pohrát si na vlastní nástroj.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Akce začne ve dvě hodiny odpoledne, skončí úderem desáté večer.  „Naší motivací k uspořádání slavnosti byla chuť podniknout něco s lidmi, které sice téměř neznáme, ale sdílíme s nimi část veřejného prostoru Cítíme se spoluzodpovědní za to, v jakém prostředí žijeme a pracujeme. Chceme přispět k dobré náladě v místě a společně o něj pečovat. Divadlo může převzít i takovou roli se společenským přesahem,“ ujišťuje hlavní iniciátorka Michaela Piskačová, umělecká šéfka Ateliéru 3D.

Svoji aktivitu možná Budějovičtí v budoucnu připojí k Evropskému dni sousedů, který je stanovený na 30. května. Ale teď myslí na premiéru. „Přijďte mezi nás jen tak zevlovat. Dejte si kafe, skleničku vína, palačinku nebo klobásu. Vyzkoušejte, jak vám sluší baret, uvelebte se na umělém trávníku a sledujte módní přehlídku nebo poslouchejte pouliční muzikanty,“ vybízí Michaela Piskačová. Lidé si mohou rovněž zatančit na dvorku, usednout na létající koberec s příběhy Malého divadla, zahrát si šachy a Člověče, nezlob se.

Bezpochyby výraznou součástí programu bude vypravěčské představení Martina Háka a Chorvatky Tajany Gasparovic v geodomu. Stejný druh umění navíc spojený s indickým tancem kathakali předvede Francouzka Nathalie le Boucher na pódiu divadelní budovy. Pro zájemce je připravené bezplatné měření tlaku v lékárně. Výsledek mohou sdělit řediteli Jihočeského divadla Lukáši Průdkovi, který jim bude připravovat grilovaný dezert. „Pomůže mi Tomáš Studený. Ale nevím, jak to chce udělat, když přitom bude hrát na dudy,“ usmívá se ředitel.

Následující den 15. června chystá Ateliér 3D společně s občanskými iniciativami další zajímavý počin v Jihočeském divadle. Od 18 hodin se zde uskuteční Hovory o nás, veřejné debatní setkání s knězem a filozofem Tomášem Halíkem, bývalým velvyslancem v Rusku a USA Petrem Kolářem, šéfredaktorem politického zpravodajství Hospodářských novin Jindřichem Šídlem a senátorem Jiřím Šestákem. Bude se mluvit o západních hodnotách či obavách v současné evropské společnosti. Vstupenky kvapně mizí.

Ladislav Lhota
Foto autor

Posousedsku 14. června 2016

(změna programu vyhrazena)

14:00 – 14:30 Bigysbor v geodomu
14:30 – 15:00 trio NALADĚNO v geodomu
15:10 – 15:30 Jelly Belly a Klobouky K_módní přehlídka před geodomem
15:30 – 16:30 šansonový re(sus)citál reBRELové na schodech u Farkatéky
16:00 - 17:00 Malé divadlo vypráví na létajících kobercích
17:00 – 17:30 Taneční studio Kredance a Tanchi 3x s Lenkou Červenou před geodomem
17:00 – 17:45 divadýlko Okýnko s pohádkou na dvorku Muzea cestopisné literatury
18:00 – 19:30 DJ Window - tančírna na dvorku Muzea cestopisné literatury
17:00 – 19:00 vypravěči Tajana Gasparovic (HR) a Martin Hak (CZ) v geodomu
19:30 – 20:15 vypravěčka Nathalie le Boucher (FR) a Plavba po Ganze anebo Vyprávění o 60 000 bratrech Sagary v divadelním sále
19:30 – 21:00 trio Traktůrek před LEVEL Lounge and café
21:00 – 22:00 Banjaluka – koncert členů souboru Malého divadla v geodomu

V průběhu odpoledne:
Grilovací studio Studený - Kec - Průdek
Pramice na Malši
Hry na Zlatém mostě
Víno u Win Jobs
Kafe a koktejly v Široko baru na ulici
Jak se nosí barety s Klobouky K / Tonak Concept Store
Pouliční muzikanti a piano na ulici: Alena Pekařová,  bratři Podroužkové
Lavičky Michala Trpáka jako předzvěst Léta ve městě
Participační koutek s kostkami přání z Humans of Budějovice
Kejklíř Slávek na chůdách
Dobročinný bazar v Level Lounge and café na podporu městských útulků
Agátin svět v akci
Městské zahradničení
Palačinkovna s Romanem
Bezplatné měření tlaku s Lékárnou Medipont Plus od 14:00 do 18:00
Výtvarná dílna pro děti s Janou Prašničkovou ve dvoře Muzea cestopisné literatury (materiál k recyklaci poskytly divadelní dílny v Novém Vrátě a kartonážka Plojhar)


pos02
pos03
pos04
pos05


Přidej komentář