Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jihočeské divadlo boduje před točnou i na festivalech

točfest01
Na závěr školního roku chystá soubor Malého divadla před krumlovskou točnou premiéru inscenace Ztracený svět (23. června, snímek z generální zkoušky). Během léta se soubory JD zároveň prezentují na festivalech po celé republice
20.06.2018 13:20 | Ladislav Lhota

Soubory Jihočeského divadla v letní sezoně bodují u diváků i odborníků nejen před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově, ale také si počínají úspěšně na festivalových scénách po celé republice. Operní soubor se představil na Smetanově Litomyšli, členové Malého divadli reprezentovali na Mezinárodním festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň a vrátí se do západočeské metropole s inscenací Game. Počátkem července navíc zavítají do Loutkářské Chrudimi. Balet se v srpnu ukáže na festivalu v Řevnicích.

Č. BUDĚJOVICE – Operní soubor JD se 17. června poprvé v historii představil na prestižním festivalu Smetanova Litomyšl, který letos slaví šedesátiny stejně jako točna v Č. Krumlově. Jihočeši uvedli Ravelovu rodinnou operu Dítě a kouzla s předprogramem Kouzla a dítě. Dvě vyprodaná představení ve Smetanově domě navštívily převážně rodiny s dětmi. Jihočeské divadlo se v Litomyšli postavilo po bok našich tří národních divadel (Praha, Brno, Ostrava), která pravidelně hostují na tomto významném festivalu.

Malé divadlo reprezentovalo 14. června na Mezinárodním festivalu loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň s autorskou inscenací Janka Lesáka s názvem Čechomoří. Představení se konalo v netradičním industriálním prostoru Jižního nádraží. Do Plzně se soubor Malého divadla vrátí i na podzim s výjimečným projektem Game. Pozvání přijal také na 67. ročník Loutkářské Chrudimi, kde uvede 2. července představení pro nejmenší diváky Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel.

Po boku zástupců Dejvického divadla na Lesních slavnostech divadla v  Řevnicích u Prahy vystoupí v srpnu baletní soubor JD s tanečním večerem Dekkadancers na jihu, který tvoří tři choreografie – Přesně včas, Faunovo odpoledne a Elixír. Každá z nich je jiná, ale přesto jsou propojené. Jednotícími prvky jsou vášeň a energie, vynikající taneční výkony a zajímavé vizuální pojetí.

(lho, tzd)
Foto Ján HonzaPřidej komentář