Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jihočeské divadlo hraje Na Půdě a KD Vltava, funguje Ateliér 3D

kor01
V souvislosti s vládním opatřením proti šíření chřipkového koronaviru uzavřelo Jihočeské divadlo provoz v hlavním sále historické budovy, divadelním sále DK Metropol a Malém divadle
10.03.2020 19:35 | Ladislav Lhota

Vedení Jihočeského divadla na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví České republiky ze dne 10. března 2020 o zastavení všech akcí s účastí nad 100 osob zrušilo představení v hlavním sálu Jihočeského divadla, DK Metropol a Malém divadle. Pokračují inscenace uváděné ve Studiové scéně Na Půdě, v zasedací místnosti KD Vltava a programy Ateliéru 3D, kde nepřesahuje kapacita 100 účastníků v součtu diváků, účinkujících a dalších zaměstnanců.

Č. BUDĚJOVICE – Opatření Jihočeského divadla začala platit od 10. března do odvolání. „Respektujeme rozhodnutí ministerstva zdravotnictví a v rámci těchto opatření rušíme inscenace, které uvádíme v DK Metropol, v hlavním sále Jihočeského divadla a Malém divadle. Situaci nadále sledujeme a všechny naše příznivce a podporovatele budeme včas informovat o dalším vývoji,“ uvedl ředitel první jihočeské scény Lukáš Průdek. Hrát se však bude Na Půdě, v zasedací místnosti KD Vltava (satirická komedie Jiřího Havelky Společenstvo vlastníků) a nadále poběží programy Ateliéru 3D.

Vedení JčD vydalo rovněž instrukce k vracení vstupného, které lze nárokovat až následující den po termínu plánovaného představení v místě zakoupení vstupenky dle obchodních podmínek Jihočeského divadla. V den ukončení mimořádných opatření se tato kulturní instituce vrátí k běžnému provozu. Předplatitelům budou nesehraná představení nahrazená v následující sezoně. Vstupenky na všechna představení z produkce Jihočeského divadla zůstaly v prodeji i po dobu omezeného konání veřejných akcí. Divadlo nikterak neomezilo prodej vstupenek na Otáčivé hlediště Český Krumlov, kde se bude hrát v letních měsících. Otevírací hodiny hlavní pokladny zůstaly beze změn.

(lho, tzd)
Foto Ladislav LhotaPřidej komentář