Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jihočeské divadlo přichází za diváky s dotazníkem

dot01
Jihočeské divadlo osluvuje diváky prostřednictvím souborů činohry, opery, baletu a Malého divadla. Na snímku je sólista opery Peter Malý
23.02.2017 17:07 | Ladislav Lhota

V souladu s dlouhodobým zájmem o spokojeného diváka i záměrem rozšíření svého dosahu na další divácké skupiny spouští Jihočeské divadlo v těchto dnech dotazování respondentů. Cílem průzkumu je nejen lépe poznat diváka a získat zpětnou vazbu pro zkvalitňování repertoáru a služeb divadla, ale dozvědět se víc o kulturních a společenských preferencích obyvatel Českých Budějovic, Jihočeského kraje a fanoušků Jihočeského divadla z jiných regionů.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nejde pouze o určení, kdo je návštěvníkem Jihočeského divadla. „Rádi bychom věděli více o tom, co se našim divákům u nás v divadle líbí a co by naopak chtěli změnit nebo zlepšit,“ vysvětluje ředitel divadla Lukáš Průdek. „Jihočeské divadlo je jednou z důležitých kulturních institucí jižních Čech. Je naším zájmem, abychom nejen samotnými představeními, ale i doprovodnou vzdělávací a společenskou činností přispěli k tomu, aby se tu lidem žilo ještě lépe. Veřejný zájem o divadlo je proto důležitý nejen pro nás jako divadelní organizaci, ale i pro rozvoj kvalitního společenského života v místě, kde žijeme,“ dodává.

Respondenti jsou rozdělení do tří skupin. Dotazovaní budou návštěvníci běžných divadelních představení přímo v divadle, předplatitelé jako dlouhodobí diváci a přes internet a sociální média také fanoušci Jihočeského divadla jako on-line komunita. Poznatky z tohoto průzkumu využije Jihočeské divadlo pro získání zpětné vazby na svoji činnost a také pro analýzu trendů místního kulturního a společenského života.

Dotazník k nahlédnutí či vyplnění:
http://www.click4survey.cz/s/11908/494be9a9

(lho - tzd)
Foto Michal Siroň
Přidej komentář