Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jihočeské divadlo ruší některá činoherní představení

svl01
Jihočeské divadlo ruší z důvodu nemoci některých aktérů nejbližší představení činoherní inscenace Společenstvo vlastníků, která se hraje v českobudějovickém KD Vltava. Stěžejní role Zelenkové a Zelenky v této hře ztvárňují Teresa Branna a Tomáš Drápela
06.10.2020 14:15 | Ladislav Lhota

Nejenže s platností od 5. října v souvislosti s celostátně nařízeným nouzovým stavem nelze minimálně do 19. října uvádět operní a muzikálové inscenace a omezuje se počet návštěvníků dalších akcí, zatím povolených, v Jihočeském divadle se navíc ruší i některá činoherní představení – v přímé souvislosti s onemocněním covid-19. Divákům nezbývá, než odložit návštěvu čtyř her ze současného repertoáru včetně premiéry Hájíčkova Selského baroka původně chystané na 9. října.

Č. BUDĚJOVICE – V Jihočeském divadle již úplně neplatí několik dní čerstvá informace o tom, že v nouzovém stavu pokračují naplno ve své činnosti soubory činohry, baletu a Malého divadla. Kvůli onemocnění v činoherním souboru se aktuálně v termínech 6. a 7. října ruší představení Společenstvo vlastníků, které JčD uvádí v KD Vltava. Premiéra inscenace Selské baroko podle románové předlohy Jiřího Hájíčka se překládá z 9. října zatím na neurčito. Ruší se také nejbližší termíny pro činoherní představení Bačkorové a Pod sněhem.

Diváci mohou žádat o vrácení či výměnu vstupného e-mailem (pokladna@jihoceskedivadlo.cz) nebo od 19. října osobně u pokladny JčD. V případě zakoupení vstupenek v prodejních místech CB Systému je nutné žádat o vrácení peněz v místě nákupu. Stále je možné navštívit v tomto a příštím týdnu představení Holky a kluci, Dobrý proti severáku nebo Rybí krev. „O novém termínu premiéry Selského baroka podáme včas informaci. Děkujeme našim podporovatelům a divákům za přízeň,“ stojí v tiskovém prohlášení Jihočeského divadla.

(lho, tzd)
Foto Alexandr Hudeček

Instruktážní videa Jihočeského divadla:

1. díl / Čekání na klozeta / https://youtu.be/74F9W73kUoM
2. díl / Zkrocení zlého vira /  https://youtu.be/4Si3q6TkEOM
3.díl / Jak je důležité MÝTI Filipa / https://youtu.be/YtWyD9MqWHM
4. díl / Věc Kartopulos / https://youtu.be/UwWnTadF2FM 
5. díl / Kdo se bojí šatnářky přísné / https://youtu.be/X_ThtG21UDU 
6. díl / Kladivo na špinavce / https://youtu.be/ImTm8IFLD6Q
Přidej komentář