Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jihočeské divadlo se prezentovalo v bavorském Mnichově

161123mmb01
Jedním z velkých inscenačních projektů Jihočeskéhgo divadla před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově z nedávné doby je scénické provedení oratoria Mesiáš v režii Tomáše Ondřeje Pilaře a hudebním nastudování Davida Švece, z něhož pořídila speciální záznam také Česká televize. Nejen o Mesiášovi se mnohé dozvěděli účastníci prezentace v Mnichově, kam zavítala i Generální konzulka České republiky Ivana Červenková
16.11.2023 10:04 | Ladislav Lhota

Zástupci Jihočeského divadla se uprostřed třetího listopadového týdne vypravili do bavorského Mnichova. Na půdě tamního Českého centra předložili prezentaci s tématem Kultura jako nedílná součást cestovního ruchu, kterou připravili v aktivní spolupráci s agenturou Czech Tourism. Cílem divadelníků bylo – mimo jiné – zvýšit povědomí a mediální zájem o projekty vznikající na unikátní letní scéně kolem Otáčivého hlediště v barokní zahradě zámku Český Krumlov.

MNICHOV / JIŽNÍ ČECHY – Divadelní pracovníci představili vedle letní krumlovské scény také České Budějovice jako Evropské hlavní město kultury (EHMK) 2028 a jihočeský region z pohledu mimořádně zajímavé turistické destinace, jejíž atraktivitu pomáhá zvyšovat i Jihočeské divadlo plenérovými představeními v Holašovicích, Nových Hradech a dalších místech. „Naším posláním je tvořit a přinášet tuzemským i zahraničním divákům obohacující zážitky v oblasti scénického umění, kulturního vzdělávání a společenského života. Děláme to prostřednictvím čtyř souborů a edukačního centra Ateliér 3D. Naše divadlo ročně navštíví sto dvacet tisíc lidí,“ uvedl ředitel JD Lukáš Průdek.

Jihočeské divadlo se stalo hrdým partnerem projektu České Budějovice – Evropské hlavní město kultury 2028. Klíčovou vizí je permakultura – propojení všech složek kulturního dění včetně vzdělávací sféry, sociální péče nebo veřejného prostoru. „Více než padesát programových linií, které začneme realizovat, má významnou evropskou dimenzi. Mezi novinky patří nultý ročník unikátního bienále South Specific, které se zaměří na zážitkové a imerzní divadlo v netradičních prostorách jižních Čech. A díky Culture Islandu bude možné do jediné návštěvy města zahrnout řadu sousedících kulturních institucí,“ doplnil šéf opery a člen dramaturgické rady EHMK Tomáš Ondřej Pilař.   

(lho, tzd)
Foto Martina RootPřidej komentář