Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jihočeské muzeum na výstavě přivítá houbaře a mykology

300922myk01
Podzimní čas v historické budově Jihočeského muzea na Senovážném náměstí v krajské metropoli tradičně patří výstavě čerstvých plodnic hub spojené s mykologickou poradnou. Nachystané jsou také speciální edukační programy pro školní skupiny
29.09.2022 10:58 | Ladislav Lhota

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích spolu s Mykologickým klubem přichystaly na týden od pondělí 3. října do pátku 7. října obvyklou podzimní výstavu s ukázkami čerstvých plodnic hub, také oblíbenou poradnou pro houbaře a vzdělávacím programem pro školy. Pořadatelé uvítají zpestření akce donáškami hub od aktivních sběračů. Jednotlivé vstupné činí 25 korun, snížené 15, rodinné 55. V recepci muzejní budovy lze zakoupit speciální karetní hru Houby v jižních Čechách.

Č. BUDĚJOVICE – Pro návštěvníky budou připravené plodnice aktuálně rostoucích hub s popisky a tematické panely. Během výstavy bude v provozu poradna pro houbaře, vedená zkušenými členy Mykologického klubu Jihočeského muzea. V chodbě vedoucí do výstavního sálu si lidé prohlédnou výstavu Tomáš Papoušek – fotografie hub z jižních Čech (do 17. listopadu). Objednané školní skupiny čeká vzdělávací program s pracovními listy Poznej houby. Žáci si prohlédnou živé plodnice hub, načež absolvují interaktivní část zakončenou výtvarnou aktivitou. Pro středoškoláky lze zajistit odborné přednášky i komentované prohlídky s mykologem Jihočeského muzea.

(lho, tzm)
Foto archiv Jihočeského muzea


300922myk02
300922myk03


Přidej komentář