Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jihočeské muzeum o prázdninách pozve děti na tvořivé dílny

wor01
Výstava v Jihočeském muzeu nazvaná Tanky, lodě, letadla na kartách a modelech přináší s sebou tvořivé dílny určené mladým modelářům. Společné vyrábění bude na programu také o letních prázdninách
29.06.2021 12:51 | Ladislav Lhota

Dvě sobotní tvořivé dílny – 10. července resp. 21. srpna – chystají pracovníci Jihočeského muzea pro děti ke zpestření prázdninového programu. V historické muzejní budově na Senovážném náměstí se mladí návštěvníci za asistence odborníků seznámí se základy práce při stavbě plastikového modelu a vyzkouší si výrobu modelových stromků do krajinek. Obě akce se uskuteční v rámci výstavy nazvané Tanky, lodě, letadla na kartách a v modelech, která bude otevřená do 5. září 2021.  

Č. BUDĚJOVICE – Výstava vznikla ve spolupráci s Clubem sběratelů hracích karet a Klubem plastikového modelářství České Budějovice. Ukazuje možnosti volnočasových aktivit pro všechny zájemce napříč generacemi. „Náš projekt nabízí volbu, jak mohou děti trávit volný čas. Představuje karetní hry jako zdroj zábavy, ale také jako jeden z pramenů poznání historie vývoje a rozvoje průmyslu, techniky a pokroku lidstva,“ říká garant výstavy Miroslav Petrovský. Vybraná technika z vyobrazení na kartách je znázorněná formou plastikových modelů, které vedle poznání technické historie rozvinou u zájemců manuální zručnost při vlastních pokusech o stavbu.

Karetní a modelová expozice přinesla s sebou tři workshopy. První dílna na konci května seznámila účastníky se základy práce s travní foliáží. Červencová je naučí vyrábět plastikové modely (výběr stavebnice, čistění dílů, lepení, tmelení), srpnová jim dodá zručnost při modelování koster stromků a dřevěných konických kulatin. Zázemí pro tvorbu najdou příchozí v edukačním sále hlavní muzejní budovy vždy dopoledne od půl desáté do tři čtvrtě na dvanáct. Jednotné vstupné na workshop činí padesát korun, vstup na výstavu se platí zvlášť. Pořadatelé dohlížejí na respektování aktuálních epidemiologických opatření.

(lho, tzm)
Foto archiv Jihočeského muzea


wor02


Přidej komentář