Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jihočeskou metropoli baví druhé multikino CineStar

m01
Českobudějovické multikino Cinestar IGY vzniklo spolu s dostavbou obchodního centra IGY na Pražské třídě
09.11.2017 09:41 | Ladislav Lhota

Filmoví diváci se 3. listopadu dočkali otevření třináctého multikina CineStar. Nachází se pod střechou zbrusu nové části obchodního centra IGY poblíž historického jádra Českých Budějovic a využitím nejmodernějších technologií projekce obrazu a zvuku se řadí mezi evropskou špičku. Disponuje devíti sály s celkovým počtem 1 312 sedaček. Po multikinu CineStar na sídlišti Máj, které funguje téměř šestnáct let a má osm sálů, je multikino v IGY druhé na území jihočeské metropole.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Multikino Cinestar IGY vzniklo spolu s dostavbou obchodního centra IGY na Pražské třídě. „Diváci si mohou užít filmy s aktuálně nejdokonalejším prostorovým zvukem Dolby Atmos (k dispozici je rovněž v českobudějovickém kině Kotva – pozn.) s dokonale ostrým obrazem ve 4K rozlišení a duálním 3D systémem,“ vyzdvihuje Jan Bradáč, výkonný ředitel společnosti CineStar. Zvuková technologie Dolby Atmos je obrovským posunem proti běžnému prostorovému zvuku 5.1 či 7.1. Zvuk neslyšíte pouze ze stran, ale i nad sebou.

Průlomový je také 3D obraz díky duálnímu projektoru Christie Duo. Místo jednoho projektoru, který promítá zdvojený obraz, jsou zde dva projektory, jeden pro levé a jeden pro pravé oko. V porovnání s klasickým komerčním 3D tento nový systém odstraní blikání obrazu způsobené přepínáním jednoho projektoru mezi obrazy, dále rozmazané okraje a zdvojené titulky. Navíc se zdvojnásobí kontrast a filmy s duální 3D projekcí nabídnou až čtyřikrát vyšší jas obrazu.

Čerstvě otevřené multikino se chlubí také unikátním designem, jehož součástí jsou moderní sedačky v několika pastelových barvách, velkoplošné projekce ve foyer a další novinky. „Největší sál se zvukem Dolby Atmos je ve čtyřech zadních řadách vybavený koženými sedačkami pro VIP (příplatek ke vstupence činí třicet korun – pozn.), které poskytují více pohodlí k sezení a větší prostor pro odkládání občerstvení,“ připomíná generální manažerka Svatava Kopečková, jež ve stejné funkci dosud působila v CineStaru Máj.

Do Zahradnictví přišel Nápadník

Za první listopadový víkend napočítali v CineStaru IGY přes tři tisíce návštěvníků. Dohromady s CineStarem Máj přišlo na filmové projekce přes osm tisíc lidí. „Udělali jsme si analýzu a vyšlo nám, že ekonomicky můžou fungovat obě multikina ve městě. Současný trend návštěvnosti je natolik pozitivní, že by byla škoda nepřistoupit k tomuto kroku,“ zdůrazňuje Jan Bradáč. „Přál bych si, aby jeden ze sálů multikina v IGY dostal jméno Vesmír podle biografu, do něhož jsem chodil jako kluk a nacházel se pár desítek metrů odtud,“ navrhuje herec, scénárista, režisér a budějovický rodák Jiří Mádl, jenž se stal tváří otevíracího týdne.

Podle tradice bude rovněž multikino CineStar IGY nabízet speciální akce v podobě Dámských jízd nebo Dětských nedělí, koncertů, přímých přenosů, projekcí pro školy či seniory. Nebudou chybět ani premiéry českých filmů za účasti filmových delegací. První premiéra se uskutečnila 8. listopadu, kdy závěrečný díl Hřebejkovy a Jarchovského trilogie Zahradnictví s podtitulem Nápadník přijeli představit scénárista Petr Jarchovský a herci Anna Fialová, Klára Melíšková a Jáchym Kučera.

Autobiograficky laděný film postavený na skvělých hereckých kreacích, plný vtipu a romantiky, jehož děj se odvíjí na konci padesátých let 20. století, zapůsobil na diváky velmi mile, stejně jako prostředí CineStaru IGY. Příznivý dojem narušovalo pouze tropické vedro v sále. „Když se multikino vylouplo, zažili jsme příjemné překvapení. Je opravdu krásné – velké, prostorné, velkorysé, barevné. Líbí se nám tady a také diváci jsou překvapení. Většina z nich také příjemně,“ usmívá se Svatava Kopečková.

Ladislav Lhota
Foto autor a Ján Honza     


m02
m03
m04
m05
m06


Přidej komentář