Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jindra Viková se představí v AJG jako Hliněná žena

vjj01
Plastika Všechno je jinak bude součástí průřezové výstavy nazvané Hliněná žena, která ve Wortnerově domě Alšovy jihočeské galerie představí část tvorby významné a mnohostranné umělkyně Jindry Vikové
09.09.2021 14:40 | Ladislav Lhota

Slavnostní vernisáží ve Wortnerově domě Alšovy jihočeské galerie se ve čtvrtek 16. září otevře výstava s názvem Hliněná žena, která představí tvorbu pražské rodačky a výjimečné umělkyně Jindry Vikové. Do profilové expozice pětasedmdesátileté sochařky, keramičky, malířky a pedagožky vybral kurátor Jiří Ptáček vedle soch rovněž autorské fotografie, asambláže a kresby. Hudebním vystoupením přispěje známý hudebník a grafik Jiří Slíva. Výstava skončí 2. ledna 2022.

Č. BUDĚJOVICE – Návštěvníci Wortnerova domu uvidí jen malý průřez rozsáhlou a mnohostrannou tvorbou Jindry Vikové, významné představitelky českého sochařství posledních čtyř desetiletí. „V současnosti svým záběrem dalece překračuje pověst, kterou si vydobyla jako umělkyně věnující se komorní plastice z keramických materiálů. Ať zvolí jakékoliv médium nebo způsob provedení, vždycky v nich hledá cestu k postižení vnitřních lidských stavů, mezilidských interakcí a komunikace,“ vysvětluje Jiří Ptáček. Výstava Hliněná žena sleduje vývoj a rozšiřování tvůrčího pole autorky od sedmdesátých let do současnosti. 

(lho, tzg)
Foto Pavel Baňka


vjj02
vjj03
vjj04
vjj05


Přidej komentář